%mrs (w)ebf Met het Sint Nicolaasfeest in het vooruitzicht klom een van onze collega's in Zierikzee in de dichtpen, zo ontdekten wij in het Smit Bolnes Nieuws van 31 oktober jl. Omdat de ons onbekende dichter begint met Argus bij de kop te nemen, publiceren wij hierbij het eerste deel van het gedicht. Dat het S B nieuws ook elders wordt gelezen is door Argus van Zeskant wel bewezen want in de pagina „van andermans (w)erf' zette hij ons aardig in de verf. Maar dat hij nooit eerder op het nieuws is ingegaan dat heeft mij wel versteld doen staan. Of heeft hij het nog nooit eer gekregen? Dan valt dat me van de redacteur weer tegen. Om moest de drempelvrees nog worden overwonnen, omdat zo laat aan toezending is begonnen? Meneer, de redacteur, u behoeft niet meer te vrezen want elf maanden lang wordt S&B nieuws goed leesbaar uitgegeven. Of was het Argus' glurend oog dat u zo heeft doen dralen? Kom, kom het waren toch ware verhalen. Bedankt voor de aandacht aan Argus besteed, Van 't verleden heeft hij gelukkig geen weet. Sinds kort is het verzuim goedgemaakt, en dus Komt ook S&B Nieuws in Argus z'n bus! Gusto Berichten had voor z'n lezers een surprise en omdat wij U graag laten meeleven met het wel en wee, ook van onze Schie- damse collega's, stellen wij u gerust. Ze zijn er! De thermos flessen! Een zucht van verlichting! Ons geduld is wel op de proef gesteld, maar nu zijn de thermosflessen er dan toch weer. En wat voor flessen! Doordat het omhulsel geheel van plastic is, minder kans op breuk, roest e.d. Zit U om een fles te springen, spoed u zich dan naar magazijn Huizer of magazijn van Duuren!" Haast u, de volgende keer komen ze niet weer, die flessen Nu even serieus, beste vrienden. Gusto Berichten besteedde aandacht aan een kwaal van deze tijd: het lawaai! „Lawaai zet het gehoor onder spanning. Vast staat dat steeds terugkerend of aanhoudend lawaai leidt tot hoorklachten. U kunt nóóit gewend raken aan lawaai, U wordt er alleen maar doof van. Ook leidt lawaai tot verminderde aandacht voor het werk en gróte re kans op ongevallen. Het werkt op Uw zenuwgestel en bevor dert vermoeidheid. Daarom: maak dat lawaai onschadelijk. Waar lawaai een normaal gesprek stoort is gehoorbescherming nood zakelijk. Natuurlijk kent U de oordopjes. Er zijn ook speciale gehoorwatten. De geluidsdemping is enorm. Met watjes in de oren wordt het indringende lawaai tot 1/100 gereduceerd. Boven dien verstaat men elkaar beter in een lawaaierige omgeving, met deze watten in de oren I I" En Gusto Berichten besluit: „Waarom wachten tot morgen, als er vandaag al gehoorwatten zijn voor éénmalig gebruik, dus hy giënisch, gratis en zo zacht als dons die het mogelijk maken: „beter horen met beschermde oren". Hopenlijk zijn deze woorden niet aan dovemansoren gezegd Verleden maand vertelden wij U over de bedproblemen bij Gusto. Het aanbod van het tweepersoonsledikant deed ons toen zo het een en ander afvragen. U kunt echter gerust zijn. Het meubel heeft z'n bestemming gevonden. En héél iets anders dan wat U dacht. In Gusto Berichten no. 44 lazen wij „Op dinsdag 9 december a s. wordt de eerste voorstelling gegeven van het cabaret In den Twijfelaar" Over twijfelen gesproken, om de weifelaars en twijfelaars be treffende het zich al dan niet laten vaccineren tegen griep een hart onder de riem te steken, nam Gusto Berichten de volgende reclamezin op: „Eerste klas materiaal en prima „spuiters" staan borg voor een pijnloze behandeling." Vooruit: bloot die arm! Nog meer nieuws uit Schiedam: de parkeermoeilijkheden zijn de wereld nog niet uit. Gusto Berichten ging zelfs buiten z'n boekje door toestemming te geven op de middenberm van de Maasdijk te parkeren. In de volgende aflevering van dit berichtenblad werd echter ver teld, dat het Gemeentebestuur eerst nog het ja-woord moest geven. Dus: bezoekt u Werf Gusto, dan „het voertuig" niet op de middenberm. Waar dan wel? Tja Toch is er nog ruimte over, daar bij Gusto. „De fietsenstalling begint al aardig op een racebaan te lijken. Je bent je leven niet meer zeker als je de stalling uit wilt lopen". Kalm aan, mensen, 1970 is nog vol beloften De kindertjes met het meeste geduld wonen in Zierikzee! Het Smit Bolnes Nieuws schreef nl. over het Sint Nicolaasfeest, dat om 13.30 uur zou beginnen. „Na ontvangst van Sint Nicolaas en Zwarte Piet zullen de „Broytons" uit Den Haag met hun kinder variété voor ons optreden met daarin een pauze van 20 minuten. Daarna uitreiking van de kado's, wat tot 17.30 uur zal duren". Vol verwachting bleven de hartjes kloppen de hele lange middag... „Het aanbrengen van trekankers en staalconstructies aan alle gevels. Het treffen van voorzieningen op de begane grond voor stempeling van diverse oplegpunten. Het aanbrengen van diverse ondersteuningen op begane grond t.b.v. bovenliggende balklagen. Het aanbrengen van portaalconstructie tussen de vóór en achter- bouw". Grote beurt, staat er boven dit nieuws in Gusto Berichten. Het betreft het kantoorgebouw, dat een halve eeuw oud is en broodnodig een verjongingskuur moet ondergaan. Maar het zal niet meevallen de ouderdom te verbergen... Zo, en dit is dan de laatste Argus in 1969! Met de Kerstdagen en de Jaarwisseling in zicht, willen wij daarom besluiten met U Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar te wensen.

Het Zeskant | 1969 | | pagina 20