JUBILEA BIJ DE KLOP mmmm 40 JAAR BIJ SMITKINDERDIJK Onze afschrijver-ijzerwerker, de heer D. van Veen, her dacht op dinsdag 2 december j.l. het feit, dat hij 40 jaar bij ons is geweest. Onze directeur, de heer A. J. Bouman, die de jubilaris en zijn zuster toesprak, in bijzijn van de heren Ir. J. A. Stam, C. A. Nugteren, J. W. van Koo- ten en J. Bakker, prees hem als een man van weinig woor den, maar van daden. Daden, die voornamelijk in ons be drijf uitkomen in het door Van Veen geleverde werk. Dat is alleen maar goed te noemen en daarop behoeven nimmer aanmerkingen gemaakt te worden. Naast het gouden speldje met de briljant, ont ving de heer Van Veen een gouden polshorloge en een enveloppe met inhoud; aan zijn zuster werd bij aankomst een boeket anjers aangebo den. Wij wensen de heer Van Veen nog vele gelukkige jaren toe, waarin hij zijn werk met even veel plezier en met dezelfde nauwgezetheid zal kunnen doen, zoals wij het altijd van hem gewend zijn geweest. Proficiat! D. van Veen T. van Dam Op vrijdag 5 december j.l. her dacht onze tekenaar-construc teur, de heer T. van Dam, dat hij 40 jaar bij ons is geweest. Met vrouw en 3 dochters in het Ontspanningsgebouw ge komen, is hij door de direc teuren A. J. Bouman en Ir. T. P. de Jooden en de heren L. v.d. Burg en J. Bakker ont vangen, nadat aan Mevrouw Van Dam bloemen waren aan geboden. De heer Bouman vermeldde in vogelvlucht de levensloop van de heer Van Dam, die als 16-jarige leerling bankwerker begon en dank zij het Mulo diploma reeds na een half jaar op de tekenkamer Machi nebouw kwam. Als een goed technicus heeft hij in de loop van de jaren zijn steentje bij gedragen aan de ontwikke ling van de ,,SMIT-M.A.N." motoren. Aan de overgang van stoom- naar dieselaandrijving heeft de heer Van Dam bij ons een groot en werkzaam aandeel gehad, in het bijzon der wat betreft de 12-cilinder motoren. De heer Bouman dankte de jubilaris voor het geen hij voor Smit Kinderdijk heeft gedaan. In dit dank woord betrok hij ook me vrouw Van Dam. Het gouden firmaspeldje met briljant siert nu ook de revers van de heer Van Dam. Als jubileumge schenk ontving hij een enve loppe met inhoud. Op maandag 8 december kre gen de collega's de gelegen heid om de jubilaris geluk te wensen met zijn jubileum. Wij hopen, dat de heer en me vrouw Van Dam en hun kin deren nog heel lang mooie herinneringen zullen bewaren aan dit jubileumfeest. Bij De Klop werd op vrijdag 19 december jl. het jubileum gevierd van acht werknemers, die in de loop van 1969 een bepaalde mijlpaal bereikt had den. 50 JAAR trouwe dienst hadden de he ren J. Daniëlse (fraiser) en P. J. Vroege (ketelmaker). 40 JAAR werkzaam waren de heren J. Batenburg (brander), A. Blom (ijzerwerker), E. Bronwasser (ijzerwerker) en K. de Jager (plaatdrukker). 25 JAAR in dienst waren de heren P. Bot (werkvoorbereider MB) en C. M. Timmer (el. lasser). In zijn toespraak tijdens een bijeenkomst in de kantine prees de heer Ir. De Groot de vakbekwaamheid van de jubilarissen en hij was dank baar voor de trouw aan het bedrijf betoond. Met elkaar brachten zij het tot het res pectabel aantal van 310 dienst jaren. In de periode sedert de komst van de getrouwen is er veel gebeurd en ook veel ver anderd. Allen hebben hun steentje bijgedragen tot de ontwikkeling van het bedrijf, waarvoor wij u dank verschul digd zijn, aldus de heer De Groot. Aan het slot van zijn toespraak liet hij doorsche meren, dat in de toekomst wellicht iets zal worden afge weken van de wijze van jubi leumviering, zoals die tot nu toe is geschied. Met een persoonlijk woord tot ieder reikte hij aan allen een jubileumgratificatie uit, als mede het vererend getuig schrift van de Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel. De 25- jarige jubilarissen ontvingen bovendien een gouden pols horloge met inscriptie, een ge schenk dat aan de andere jubilarissen reeds bij een vroegere gelegenheid werd uitgereikt. Medegedeeld werd, dat de burgemeester in de loop van januari nog nader zal terugko men op de veertig en vijftig jarige jubilea. Namens de Ondernemings raad sprak de heer Hoogen- doorn gelukwensen uit, ter wijl tot slot de heer P. J. Vroe ge mede namens zijn collega's woorden van dank uitte.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 9