50 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK Op donderdag 8 januari jl. werd het feit herdacht dat on ze heer J. Koutstaal op 1 de cember 1919 zijn loopbaan be gon bij ons bedrijf. De 8e januari was tevens een dag van afscheid nemen. He laas kon mevrouw Koutstaal niet aanwezig zijn wegens ziekte, 's Middags werd de heer Koutstaal met zijn kinde ren ontvangen door de directie van ons bedrijf. De heer Ir. W. C. den Hartog bedankte de heer Koutstaal voor de gro te steun die hij in het bijzon der voor de directie is ge weest. Vooral de grote talen kennis van de heer Koutstaal is voor het bedrijf van zeer grote waarde geweest. De heer Den Hartog memoreerde de loopbaan van de jubilaris, waarbij het voor de heer Kout staal geen gemakkelijke op gave was, om met de proble men en de moeilijkheden als gevolg van de vele verande ringen en de ontwikkeling in het bedrijf gelijke tred te hou den. Behalve het gouden firma speldje met briljant overhan digde de heer Den Hartog een cadeau onder couvert. Hij gaf de scheidende functionaris en zijn gezin goede wensen mee voor de toekomst. 's Middags was er grote be langstelling bij het afscheid in de beambtencantine. Hierbij waren o.m. ook de heren Ir. J. C. L. Smit en L.C. Smit aan wezig. Mijnheer Leo was de eerste die de heer Koutstaal op geestige wijze toesprak. Op smakelijke manier wist hij vele jeugdherinneringen op te halen. Hij tekende de heer Koutstaal als het geheugen van de directie en sprak daar bij zijn bewondering uit over diens grote kennis van talen, niet alleen Frans, Duits en En gels, maar ook Spaans, Por tugees en Russisch. Over het enorme werktempo sprak ook de heer Ir. J. A. Stam namens zeer veel medewerkers in en buiten het bedrijf. De heer Stam dankte de heer Kout staal voor de buitengewoon prettige wijze waarop hij met iedereen wist om te gaan. Steeds stond hij voor ieder een klaar. Namens vele mede werkers overhandigde hij de heer Koutstaal een cadeau on der couvert en voor mevrouw Koutstaal een fraai bloem stuk. Als derde spreker trad op de heer W. F. Blijenburgh van Verschure. ,,De heer Koutstaal neemt niet alleen afscheid van Smit Kinderdijk. De hele I.H.C. is daarbij betrokken". Hij leerde hem kennen in de vroegere reclame-commissie. De heer Koutstaal was ook ja renlang lid van de Redactie commissie van Het Zeskant. De heer Koutstaal sprak een woord van dank voor het gro te vertrouwen dat in hem werd gesteld. Speciaal richtte hij het woord tot zijn vroegere directie, de heren J. C. L. Smit en L. C. Smit. De jaren vanaf 1919 zijn voor hem onvergete lijk. Hij herinnert zich nog zijn eerste werk, dat was namelijk het narekenen van een reke ning, waarbij hij te maken kreeg met bandmaten en fit- maten, termen die nu niemand meer gebruikt. Met Gods hulp heeft hij ge tracht niemand te beschamen en te doen wat van hem ge vraagd werd. Het is hem bij dit afscheid gebleken vele vrien den te hebben. Tenslotte wenste hij Smit Kin derdijk en de hele I.H.C. veel voorspoed toe.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 13