PRIJSWINNAARS KERSTPUZZEL SLEEPBOOT VOOR ZUID - AFRIKA Het ontwerpen, het assisteren bij het offerte maken en het uit voeren van een gedeelte van het tekenwerk, was het belangrijkste aandeel, dat Smit Engineering had in de bouw van de Willem Heckroodt. Dit is een van de nieuwste sleepboten van de S.A.R., de Zuid Afrikaanse Spoorwegen, die ook het beheer over de havens voeren. Het bijna 44 meter lange en 10 meter brede schip heeft een diesel-elektrische aandrijving. Twee dieselmotoren van 1800 pk elk drijven de generatoren aan, die de stroom opwekken voor de elektromotoren, die de beide schroeven aandrijven. Als het moet kan één motor beide generatoren aandrijven. In dat geval kan het vrijvarende schip nog nagenoeg op volle snelheid varen. In to taal is op de Willem Heckroodt een dieselvermogen geïnstalleerd van ruim 4000 paardekrachten. Een klinke portie hiervan is eventueel beschikbaar voor het werken met de brandblusinstallatie. De sleepboot is voorzien van alle moderne navigatiemiddelen en heeft ook andere technische snufjes, zoals door thyristors ge stuurde vaarmotoren. De Willem Heckroodt, die werd gebouwd volgens de voorschriften van Lloyd's Register of Shipping met het certificaat voor de „grote vaart", is een flinke krachtpatser met 30 ton trek aan de paal. Sinds enige tijd werkt de sleepboot in de haven van Port Elisabeth bij het afmeren van grote tankers. Voor dit doel kreeg de Willem Heckroodt een zware „duwneus". Om de reuzentankers in be dwang te houden maakt deze sleepboot meer gebruik van z'n duw- capaciteiten dan van z'n trekcapaciteiten. Een duwsleepboot of een sleepduwboot, net wat U wilt De winnaar van de I.H.C.-hoofdprijs is de heer S. Tol. De heer Tol is leermeester in de timmer- winkel op de scheepswerf van Verschure. De bakermat en woonplaats van de heer Tol is Volendam. Op de werf vertelde men ons, dat zo'n „opsteek" een buitenkansje is. Een mening, die wij volledig delen. De heer Tol ook. „Mijn vrouw had een belangrijk aandeel in het op lossen van de Kerstpuzzel", zegt de heer A. Koen, als calculator werkzaam bij Smit Kinderdijk, en een van de vijfentwintig gulden winnaars. In de familie Koen wordt heel veel aan muziek gedaan, dus is het nauwelijks een probleem, waaraan het geld be steed zal worden Voor de tweede maal krijgt de heer C. Slingerlandt, schakelbordmonteur bij Smit Kinderdijk, een plaats je in ons Zeskant. Enkele maanden geleden omdat hij z'n 25-jarig jubileum vierde, nü, omdat hij een tientje rijker is geworden. Voor de goede oplossing van onze Kerstpuzzel. Th. G. J. M. van Kan is een verwoed puzzelaar en dat strekt zich ook uit in zijn dagelijks werk op de afd. produktontwikkeling bij Gusto. Hij moet daar veel problemen oplossen voor de offshore industrie. Evenals de Kerstpuzzel lost hij samen met zijn collega's problemen op bij het ontwikkelen van nieuwe systemen. Uit de koperslagerij van Gusto kwam de meest artistieke inzending. Met perforator en schaar heeft de heer A. S. ter Wolde van verschillende kleuren papier kerstversiering voor de kerstpuzzel gemaakt en deze met engelengeduld op het formulier ge plakt. Deze fraaie en foutloze inzending was zeer zeker een prijs waard. Eerste prijs-winnaar bij Verschure was de heer A. B. Kooyman, medewerker op de afdeling corres pondentie. De heer Kooyman is een import-Pur- merender. Per 1 maart a.s. gaat hij zijn huidige functie om ruilen voor een dito bij M.T.D. Wij wensen hem daarbij veel succes. Het gewonnen „geeltje" beschouwd hij als zuivere „massel". Een van de eerste-prijs-winaars is ook de heer J. B. van der Meer van het M.T.I. te Delft. De heer Van der Meer werkt al ruim 23 jaar bij ons laboratorium. Zij beroep is machinebankwerker. Meestal is de heer Van der Meer aanwezig bij de beproevingen van onze baggerwerktuigen. Metingen verrichten aan de pompen en het nemen van monsters van de baggerspecie behoren dan tot zijn taak. De collega's bij het M.T.I. deelden mee in het succes met de puzzeloplossing. De heer Van der Meer vond het winnen wel een tractatie waard. Tweede prijswinnaar bij Verschure was de 18-jarige Paul de Wolf, werkzaam aan de platenpers in de Voorbewerkingshal op de Scheepswerf. Ook Paul woont in Purmerend. Hij volgt één middag in de week een theoretische cursus om zijn opleiding te voltooien. Paul vond de puzzel niet moeilijk en dat „joetje" kan hij altijd gebruiken. D. A. Dekker, winnaar bij De Klop, 23 jaar en draaier van beroep. Op 10 augustus 1962 kwam hij bij De Klop in dienst. Na het behalen van het Bemetel Diploma werd hij in de draaierij geplaatst. Thans werkt hij met een VDF-W45 draaibank, waarop grote werkstukken, zoals cutterassen, trommels, ringen enz. bewerkt worden. Het draaien van grote werkstukken is z'n lust en z'n leven; vandaar dat hij z'n werk met opgewekt gemoed verricht. Zijn hobby's zijn zwemmen en autorijden, waarvan hij in z'n vrije tijd naar hartelust profiteert. MEDEDELING VAN DE PRODUKTGROEP BAGGER De heer G. van Stokkum is met ingang van 19 januari 1970 aan gesteld als Administrateur van de Produktgroep Bagger. In deze functie zal zijn voornaamste taak zijn het assisteren van het Hoofd van de Produktgroep Bagger bij het verkrijgen en de analyse van gegevens. De heer Van Stokkum blijft verantwoordelijk voor de administratie van Smit Kinderdijk. Hoofd Produktgroep Baggef D. L. H. Smit

Het Zeskant | 1970 | | pagina 14