(W)ERF ?!£g?38 Verschure's Informatiebrief schreef nog maar eens over het moeilijke onderwerp van de afkoop van de rentekaartverzekering. In geen geval zal er geld zijn voor hen die op 30 juni 1967 36 jaar of ouder waren. „Deze groep wordt op 65-jarige leeftijd in het genot gesteld van ouderdomsrente. Afhankelijk van de nabijheid van dit tijdstip valt dit genot van de lange adem in dit geval te betwijfelen". Nu weten ze bij Verschure op het gebied van lange adem wél hun weetje. In het verslag over het diner-dansant voor de gepensio neerden en jubilarissen in ons vorige Zeskant stond: Zij hebben op uitnodiging van de directie met hun echtgenoten dit door stem ming en sfeer welhaast tot familiefeest verheven jaarlijks terugke rend gebeuren kunnen meevieren". In Gusto Berichten lazen wij: „Als service van de club aan haar leden zijn er boutjes, moeren, veerringen etc. gratis in de garage beschikbaar. Men verwacht echter wel dat U vrijwillig een bijdrage deponeert in het busje bovenop het boutjes-rek". Bij de GAC is niets voor niets, zelfs niet als het gratis is Wij blijven nog even bij de Gusto Auto Club: „Als U onderdelen van Uw auto demonteert, laat deze dan niet in de garage achter maar neem ze mee in Uw auto. Anders loopt U de kans dat deze als waardeloos worden beschouwd en afgevoerd". Desnoods de gedemonteerde auto naar huis toe duwen, maar redt je spulletjes Verleden maand mogen wij dan een grapje hebben gemaakt over de satelliethuizen, die bij Smit Bolnes worden gemaakt, op het gebied van paardekrachten staan ze in Zierikzee hun mannetje: „De overname van motor 7159 was voor ons aanleiding om onze kantinebeheerder te vragen U de gebruikelijke attentie uit te rei ken. Opnieuw was een aantal van 10.000 pk onze proefstand ge passeerd." Dat de kantinebaas het maar druk mag hebben I Schaatsen en kunstschaatsen werden er aangeboden in het Smit Nieuws van 2 januari jl. Aan de Kinderdijk is het voorjaar al te voelen I Om toch nog even in de wintersport te blijven: in Gusto Berichten werd gevraagd niet lijdelijk af te wachten op de mensen van de Technische Dienst, maar zélf de handen uit de mouwen te steken bij het sneeuwvrij maken van wegen op het terrein, of het strooien bij gladheid. Da's nogal glad, dachten wij I Bij Verschure is aan de overwerkbepalingen een regeling voor zogenaamde „slaapuren" toegevoegd. Men kan gerust zijn: „Deze regeling geldt zowel voor de week- en uurloners als voor de beambten." ledereen op z'n tijd een tukje! Over slapen en uitslapen I gesproken. In Gusto Berichten lazen wij: „Geconstateerd wordt dat na de bijzonder gunstige ont- wikking rond het te laat komen aan het begin van dit jaar, zowel bij hand- en hoofdarbeiders het te laat komen weer is toege nomen." Conclusie: er komen nog maar een paar mensen op tijd I Het Smit Nieuws meldde: „Op vrijdag 23 januari a.s. organiseert het bestuur een gezellige ontspanningsavond in het „Ontspan ningsgebouw Smit Kinderdijk", waarbij de variéténummers afge wisseld kunnen worden met een gezellig dansje." Ontspanning, zowel öp net toneel als in de zaal „Bij de eerste inschaling van vakvolwassen uurloners is een aantal minder juiste verhoudingen aan het licht gekomen" aldus een bericht in het Smit Nieuws. Dat heb je met die confectieregelingen! Het past niet altijd Ons fotografisch Argus-oog legde dit beeld voor u vast bij Guste Officieel is het de zuurkast in het lab. Toch zien wij er meer eer kleine, privé koffiebar in Het is goed toeven op dat lab Bij Gusto Staalbouw heeft men de lente al in het hoofd, zo blijkt ons uit een mededeling in Gusto Berichten: „Van de I.C.I. kwair de order tot uitbreiding van een nylonplant, inclusief het plaatser van de apparatuur. Met dit werk zullen ongeveer 6 maanden ge moeid zijn." Dan is het plantje volgroeid en bloeien er kunstbloemen aan!

Het Zeskant | 1970 | | pagina 16