800 TON OP SLEEPTOUW ^j^^^werk aan de winkel PR O DU KTIE PLATFORM VOOR DE NOORDZEE In de dagbladen heeft U zeker al gelezen dat Shell ons de opdracht heeft gegeven voor de bouw van een produktieplatform. Het is de eerste keer dat Gusto Staalbouw een dergelijk object compleet met pijp leidingen, elektrische installaties en an dere hulpmiddelen te bouwen krijgt. Voor dien hebben wij alleen ,,kale" produktie- platforms gebouwd. Wanneer het in augustus klaar zal zijn, zal het een totaalgewicht van 1400 ton hebben en zal het in drie secties op de Noordzee worden geplaatst op een locatie onder de Engelse kust. Het produktieplatform zal de volgende af metingen krijgen: 46 m lang, 18 m breed en 20 m hoog. Wanneer het geheel op zee geplaatst is, zal het produktieplatform het aangeboorde gas opvangen en verzamelen. Daarna wordt het gas door pijpleidingen, die in de zeebodem zijn ingegraven, naar het vasteland getransporteerd. Daar wordt het verder behandeld om uit eindelijk via een uitgebreid distributienet terecht te komen bij o.a. de gasfornuizen in de keukens van de Engelse huisvrouw. Aan deze order hebben de mensen van Gusto Staalbouw ruim zes maanden werk en dit ook nog bij de vele andere werk zaamheden. De oplettende lezertjes van Het Zeskant herinneren zich natuurlijk uit vorige nummers, dat wij voor een klant in Italië o.a. de volgende opdrachten hadden: twee Omnibarges die door onze collega's bij Verschure werden gebouwd, een cutterladder voor de Venezia die men bij De Klop construeerde, en verschillende onderdelen voor het op een Italiaanse werf te bouwen rotsbooreiland die door Gusto werden geleverd. De Omnibarges Vega en Mizar, de cutterladder, vier palen, drie boorwagens en nog wat klein spul zijn onlangs naar het zuiden vervoerd. Op een flink ponton. De cutterladder knusjes tussen de Omnibarges en in de bakken de andere stukken. De Duitse sleepboot Gerrit Wessels, die de 800 ton lading op sleeptouw nam arriveerde met vertraging in Schiedam wegens het oplopen van ijsschade aan de schroef. Het vertrek van het trans port werd vervolgens een paar dagen belemmerd door een dikke mist, die het zicht op de Waterweg tot bijna niets reduceerde. De Omnibarges en het rotsbooreiland zullen, met de emmermolen, die momenteel bij Verschure wordt afgebouwd, worden gebruikt bij de aanleg van een nieuwe haven op Sicilië. Over dit projekt vertellen wij te zijner tijd méér in ons Zeskant.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 6