men rond de harmonisatie van de arbeidsvoor waarden uiteindelijk zal leiden tot verbetering van het arbeidsklimaat in ons concern. Speciale zorg wordt besteed aan de ontplooi ing van de persoonlijke verantwoordelijkheid. Inzicht in het bedrijfsgebeuren, kostenbesef en beslissingsbevoegdheid moeten daar wor den gebracht en gegeven waar men er direct mee heeft te maken. Mede met het oog op het komende wetsont werp inzake de ondernemingsraden zal wor den voortgegaan met het verstevigen en uit bouwen van het goede contact binnen de on dernemingsraden. Het totaal aantal I.H.C.-medewerkers bedroeg per 31 december 1969 4402. Aan alle medewerkers brengt de Raad van Bestuur dank voor de bijdrage die zij, soms onder moeilijke omstandigheden, hebben ge leverd tot de goede gang van zaken in de onderneming. Produktgroep Bagger In 1969 werd veel aandacht besteed aan de verdere opbouw van de produktgroep bagger. Opvoering van de efficiency en scherper om lijnde taakstelling in de bedrijven hebben bij zondere belangstelling gehad. De bestaande plannen om het ontwerpen, de fabricage en de verkoop van baggeronderdelen en meet instrumenten in een aparte afdeling onder te brengen, zijn in dit jaar verwezenlijkt. De afmetingen van sleepzuigers worden de laatste jaren steeds groter. Het is moeilijk be vredigende resultaten te behalen op deze grote werktuigen. De overheid in andere lan den verleent meer steun ten behoeve van de bouw van deze sleepzuigers. Mede daardoor kunnen wij zeer moeilijk een goede prijs be halen. De Klop te Sliedrecht, die gestandaardiseerde demonteerbare cutterzuigers bouwt, heeft zijn assortiment uitgebreid. Het bedrijf was in 1969 goed van werk voorzien. De produktie en verkoop van Baggeronderde len is wederom gestegen; produktie op voor raad wordt nagestreefd. De afdeling Lagersmit was goed van werk voorzien. De vraag naar onze Perspijpen was in 1959 zeer goed te noemen. De research van Smit-Bolnes dieselmotoren heeft geleid tot een verhoging van het motor vermogen, waardoor de marktpositie werd ver sterkt. Het in licentie bouwen van M.A.N.- motoren is uit financiële overwegingen stop gezet. De service-activiteiten en de nalevering van reservedelen blijven echter gehandhaafd. Smit Engineering was het gehele verslagjaar volledig bezet, zowel met opdrachten van eigen ondernemingen als met opdrachten van derden. Ook in het komende jaar wordt een volledige bezetting met deze werkzaamheden verwacht,

Het Zeskant | 1970 | | pagina 10