%MNS(W)EIIF Het behoort tot de goede gewoonten om, wanneer men als auto mobilist een „onbemande" auto schade berokkent, bv. bij par keren, een briefje met naam en adres onder de ruitenwisser van de aangeredene te schuiven. Gebeurt dat niet, dan zegt dat alles over de mentaliteit van degene, die de schade veroorzaakte. Over wat er op zo'n briefje geschreven zou kunnen worden bestaan natuurlijk grapjes. In het blad ,,De Essofoon" lazen wij er een. Vrij vertaald uit het Engels luidt de tekst: ,,lk heb zojuist uw ge parkeerde auto aangereden. Enkele mensen die het zagen ge beuren, kijken naar mij. Zij denken, dat ik nu netjes mijn naam en adres voor U opschrijf. Dat hadden ze gedachtI" Om nog even bij het onderwerp automobilisme te blijven: in Gusto Berichten lazen wij, dat het uiteindelijk niet is toegestaan om auto's neer te zetten op de middenberm van de Maasdijk. Reden: de middenberm is niet verhard, terwijl verharden niet mo gelijk is in verband met de komende werkzaamheden aan de Deltadijk. Via deze rubriek zijn ook de I.H.C.-ers, die wel eens bij Gusto op bezoek komen, gewaarschuwd. Opdat het geen „bon" kost I En wees nu niet zo flauw om te vragen, waar moet ik dan m'n auto parkeren Alle pogingen van de actieve personeelsvereniging van Smit Bolnes ten spijt, op één punt is ze door haar leden schaakmat gezet. Er komt nl. géén schaakvereniging, zoals op de Jaarver gadering was voorgesteld. „Twee leden hebben zich aangemeld, wat voor een tiental toch altijd nog acht te weinig is." Reken maar na! Over narekenen gesproken: „Bij de uren-verantwoording op Uw salarisslip van de komende betaling zullen de dagen 27 maart en 30 maart worden omgewisseld. Dus 27e 30e; de 30e 27e maart. Het is maar dat U het weet I" Aldus Gusto Berichten. Voor ons bleef Goede Vrijdag Goede Vrijdag en 2e Paasdag 2e Paasdag I Een vrijdag, die met wantrouwen wordt beleefd, is vrijdag de der tiende. Smit Nieuws no. 102 verscheen op 13 maart en ja hoor: prompt twee opvallende fouten I In Smit Nieuws no. 103 werden ze gecorrigeerd. Met als commentaar: „Eigenlijk hebben wij nooit veel waarde gehecht aan de gedachte, dat wanneer vrijdag op de dertiende van de maand valt, er een heleboel dingen niet goed behoren te gaan. Dat doen wij nog niet." Zó gauw laten ze aan de Kinderdijk de moed niet zakken Gusto Berichten meldde: „Een van onze jeugdige medewerkers is een verwoed knutselaar. Voor deze hobby is hij op zoek naar een stuk massief eikenhout. Mocht U toevallig een oud ledikant, een oude kast of tafel hebben van deze houtsoort, geeft u dan even een seintje aan de afdeling Personeelszaken." Denk niet te licht over dit soort knutselaars. Ze bereiken nog wel eens de gelederen van ideeënbuswinnaars. Zoals die inzenders bij Smit Kinderdijk, waarover het Smit Nieuws vertelde: „In een bedieningslessenaar, zoals bij Metersmit gemaakt, zitten wel 200 draden en elke draad heeft ca. 10 codecijfers. Dat betekent, dat per lessenaar 2000 codecijfers op draadjes moeten worden ge schoven. Tijdrovend werk en pijnlijke vingers op de koop toe. Een „automaat" met behulp van fietsspaken in elkaar gezet, bracht de oplossing." Zo zie je maar weer I Dacht u dat alleen u wat aan Het Zeskant had Niks hoor I Ook een kat uit het oosten van het land. De baas van deze poes is een familielid van een onzer collega's en dus komt daar ons Zeskant ook in huis. Nu woont er in die stad een visboer, die om een of andere reden graag het Zeskant leest. Zó graag zelfs, dat de volgende ruilhandel ontstond: hij elke maand het blad, poes elke keer gratis en voor niets viskoppen. Lekker Zeskant, miaauw In Verschure's Informatiebrief eindelijk weer eens verschenen i lazen wij het volgende: „Bij de afdeling opleidingen heeft leermeester Verbruggen van de leerafdeling scheeps- en ap paratenbouw na een langere afwezigheid wegens ziekte zijn werkzaamheden kunnen hervatten. Het blijkt nu, dat zijn naam niet voorkomt op de telefoonlijst van de scheepswerf." Uit het oog, uit het hart I Niet alleen de verkoop van motoren interesseert onze collega's bij Smit Bolnes, ook de omzet uit de „eigen" pomp heeft de volle belangstelling. Dank zij het Smit Bolnes Nieuws blijven wij ook hiervan volledig op de hoogte. Er was zelfs een prijs, toen de 10.000 liter werd overschreden. Die ging naar een collega, „die zichzelf zo goed bij de pomp bedacht heeft". Wie nu mocht denken, dat het gaat om een zelfbedieningszaakje, heeft het mis. Integendeel, men heeft voor de pompdienst steeds méér mensen nodig, zo blijkt uit een ander bericht: „Wanneer er medewerkers zijn, die de pompbedienden eens willen aflossen (zij doen het al vanaf september 1969) dan kunnen zij zich opgeven Ze maken daar in Zierikzee gewoon een spelletje van dit af lossenpompje verlos

Het Zeskant | 1970 | | pagina 20