ONS WERKEN IN 1969 Hoe ziet het jaarverslag er uit? Nu de inhoud Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, willen wij ook nu de belangrijkste gegevens uit het jaarverslag van I.H.C. Holland in Het Zeskant opnemen. Dit verslag heeft betrekking op het jaar 1969; de publicatie ervan vond deze maand plaats. Op grond van de resultaten van ons werken in 1969 stelt de Raad van Bestuur in het jaar verslag voor om het dividend te verhogen van 12 naar 13%. Dit voorstel is door de Raad van Commissarissen overgenomen en wordt op 29 april as. voorgelegd aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Indien ook de aandeelhouders zich hiermee akkoord ver klaren betekent dit dat niet alleen het dividend wordt verhoogd, maar ook de „winstpot" voor alle medewerkers van I.H.C. Holland groter wordt dan vorig jaar. Een commissie van mensen uit beurs- en be drijfsleven kent elk jaar aan een aantal onder nemingen prijzen toe voor de goede verzor ging van het jaarverslag. Er zijn elk jaar drie bedrijven in Nederland die zo'n prijs kunnen krijgen. De prijs heet de Henri Sijthoff prijs". Hij wordt niet alleen toegekend op grond van het verschijnen van een fraai en duidelijk jaarverslag, maar vooral ook door de totale openheid van de onderneming gedurende het gehele jaar. In de groep bedrijven met een ver mogen van 20 tot 100 miljoen gulden kreeg I.H.C. Holland vorig jaar deze prijs toebe deeld. De tastbare vorm van de prijs bestaat uit een beeldje, ,,het beursmannetje". De indeling en presentatie van het verslag over 1969 wijken niet veel af van die over 1968, waarmee de prijs werd gewonnen. Aan het jaarverslag 1969 is weer veel zorg besteed en wij durven te zeggen dat het een goed verslag geeft van de gang van zaken in ons gehele concern. Eerst de belangrijke cijfers om snel een indruk te krijgen van de resultaten. Dan in woorden en enkele cijfers het verslag van de Raad van Bestuur. Dan volgt het „pre advies" (voorstel) van de Raad van Commis sarissen aan de aandeelhouders. Vervolgens de jaarstukken, dat wil zeggen uitvoerige cij fers met het resultaten-en vermogensoverzicht van de gehele I.H.C.-groep en daarna de ba lans en winst- en verliesrekening. Deze cijfers zijn voorzien van uitgebreide toelichtingen. Hierna komt het organisatieschema, waaruit blijkt welke ondernemingen samen het resul taat tot stand brengen. Dan komen vergelij kende cijfers van de resultaten over de afge lopen vijf jaren, een overzicht van het belang rijkste in 1969 afgeleverde materieel en een opsomming van het werk onder handen, dus de opdrachten die we per 1 januari 1970 nog moesten uitvoeren.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 8