IR 40 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK 40 JAAR BIJ VERSCHURE - MTE apmi 40 JAAR BIJ VERSCHURE 25 JAAR BIJ VERSCHURE *IT* J&ü. Dinsdag 14 april j.l. was voor onze chef van de bedrijfste- kenkamer, de heer M. Stout, een bijzondere dag. Veertig jaren geleden trad hij namelijk als jongmaatje bij ons bedrijf in dienst, om 6 jaar later aan zijn tekenervaring te begin nen op de afdeling tekenka mer Scheepsbouw. In juni 1948 werd hij overgeplaatst naar de afdeling Planning en in 1951 kreeg hij de leiding over de bedrijfstekenkamer. Als bijzonderheid vermelden wij dat de heer Stout samen met zijn broer, baas P. Stout, gedurende ongeveer 30 jaren in de wintermaanden op Maan dagavond lesgeeft aan jonge ren en ouderen in het vak te kenen, tekeninglezen en af schrijven in de scheepsbouw. De burgemeester van Alblas- serdam nodigde de jubilaris uit om op het raadhuis te ko men om hem de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst te spelden. De bur gemeester wees daarbij niet alleen op de trouw tegenover het bedrijf, maar herinnerde ook aan de vele activiteiten van de heer Stout gedurende de moeilijke oorlogsjaren waarmee hij de gemeenschap heeft gediend. Om 11 uur vond in de verga derkamer van het Ontspan ningsgebouw de huldiging plaats door onze directeur, de heer A. J. Bouman, die de jubilaris op hartelijke wijze toesprak en hem dank bracht voor de diensten aan het be drijf bewezen. Hierbij waren aanwezig de echtgenote van de jubilaris, die bij aankomst in de bloemetjes werd gezet en, wat voor allen een reuze leuke verrassing was, ook Va der Stout, die gedurende 53 jaren het bedrijf op voorbeel dige wijze heeft gediend en die voor zijn zoons, Maarten, onze jubilaris en Piet, die ook bij de huldiging aanwezig was, een buitengewoon goede maar ook strenge leermeester is ge weest. M. Stout Als bewijs van dank ontving de jubilaris het gouden firma speldje met briljant, een enve loppe met inhoud en een mi niatuur draagmedaille van de Koninklijke onderscheiding. Na de huldiging door de heer Bouman ontspon zich een ge sprek, waaraan Vader Stout een groot aandeel had, waar bij alle aanwezigen hebben genoten van de vitaliteit en de manier waarop hij verschil lende voorvallen van vroeger wist te vertellen. Wij twijfelen er niet aan dat de jubilaris en zijn vrouw nog dikwijls aan dit jubileum zul len terugdenken en vele pret tige herinneringen zullen be waren. Wij wensen de heer Stout nog veel gezondheid en werklust toe om de 50 dienstjaren vol te maken. Maandag 6 april 1970 was een kleine Verschure-deputa- tie aanwezig bij het eerste jubileum van een M.T.E.-ex- Verschure-medewerker op het kantoor van M.T.E. aan de Klaprozenweg. Door de manier waarop en de stijl waarin een en ander ge houden was, is het voor de jubilaris, diens echtgenote en zoon een sfeervolle aange legenheid geworden. Deze jubilaris was de heer J. Hiltrop, die vooral na 1945 van zich deed spreken als een uiterst bekwaam ontwerper van baggermaterieel niet al leen voor Verschure maar voor de gehele I.H.C. Kentekenend voor de sfeer was, dat de heer H. Smulders dan wel niet toevallig, maar J. Hiltrop toch wel heel even ongedwon gen kwam binnen wippen. Hoofdhuldiger was de heer Donkers, die de jubilaris op treffende wijze karakteriseer de, hem het gouden Verschu- re-insigne opspelde en op toe passelijke wijze de overhan diging van enkele zeer fraaie cadeaus verzorgde. Daaraan voorafgaand had de heer Hart man namens de burgemees ter van Amsterdam de heer Hiltrop de gouden draagme daille behorend bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Uit de gehouden toespraken kwam o.a. ook naar voren, dat de jubilaris naast zijn technische bekwaamheden het vermogen heeft om op jonge ingenieurs een stabili serende werking uit te oefe nen. Al met al wensen wij de heer Hiltrop, die over enkele jaren met pensioen gaat, een goed, gezond en succesvol besluit van zijn werkzaamhe den voor en bij het M.T.E. Er is een spreekwoord, waar bij de kwaliteit van zilver en goud vergeleken wordt met spreken en zwijgen. We zaten daar echt een beet je mee toen we hoorden, dat onze jubilaris met 40 dienst jaren, de heer IJ. N. Gouwe- rok, werkvoorbereider plaat- en constructiewerk op de scheepswerf, door de verte genwoordiger van de burge meester van Amsterdam na mens H. M. de Koningin met zilver behangen werd, want bij Verschure weten wij dat hij niet tot het gilde der praters behoort. Terecht werd hij dan ook door de directie op goud onthaald. Dat gebeurde allemaal op donderdag 9 april 1970 in het bijzijn van zijn echtgenote, zijn 74 IJ. N. Gouwerok beide dochters en zijn 21- jarige nog studerende zoon. Er waren voorts sympathie betuigingen en vooral veel mooie en waardevolle ca deaus. Met zijn veeljarig dienstver band, zijn brede vakkennis en de grote concentratie, waarmede hij werkt, is de ju bilaris een van de vele ge trouwen, die borg staan voor de continuïteit van ons bedrijf. Het is niet alleen voor deze jubilaris prettig, dat dat op zo'n dag eens gezegd wordt. Het 50-jarig dienstverband is voor de heer Gouwerok weg gelegd. Wij wensen hem dat gaarne in goede gezondheid toe. Op dinsdag, 31 maart 1970, is de heer C. van Wijk gehuldigd met zijn 25-jarig dienstju- bileum. Bij deze huldiging wa ren zijn echtgenote en 23-ja- rige zoon aanwezig. Het onderhoud van de kranen op de scheepswerf en in het dok is bij de heer Van Wijk al jaren in zekere en vertrouw de handen. Al heeft hij net Abraham gezien, de heer Van Wijk behoudt zijn kalmte en het woord hoogtevrees heeft voor hem geen betekenis. Wij wensen de heer Van Wijk voor ons bedrijf en in zijn gezin nog vele goede en ge zonde jaren toe. C. van Wijk

Het Zeskant | 1970 | | pagina 14