OMAN'S (R)E1F In ons Zeskant van maart jl. publiceerden wij een „verklarende woordenlijst-met-dubbele-bodem." Op onze vraag, wie bedenkt er nog een paar, kwam de volgende inzending binnen: Buitenshuis eten 'n pijnlijke vrucht begin van koppensnellen moederlijke dapperheid een prachtig jasje uitvoeren automaat oordelen mammoet beeldbuis Wie volgt Over taal gesproken: Gusto Berichten van 20 maart meldde onder de kop „Verfraaiing": „de afdeling lichtdruk in een fraaiere omge ving haar werk te laten verrichten". Toe maar, nóg fraaier En verder: „als het archief van de heer Koenderman naar de Lichtdruk (is dat de Lichtdrukkerij is verhuist (met een 11), dan is Fraai hoor I Tillen wij te zwaar aan dit soort dingen. Kom, kom, er wordt met onze taal toch al zo veel „gerommeld". Maar over zwaar gespro ken: in De Klop Mededelingen lazen wij, „dat gedurende het jaar 1969 een totaalgewicht aan zuigers en onderdelen naar het bui tenland werd verzonden van 4728 ton." Dat is 4728000 kilo bevers en reuzen I Een getal met 3 nullen vonden wij ook in het Smit Bolnes Nieuws van 10 april jl. „Met de overname van motor 7162 werd opnieuw een mijlpaal van 10.000 pk bereikt. Wellicht had U deze conclusie reeds getrokken uit de rondgang van onze kantinebeheerder". Proficiat S&B-ers Overigens moet je soms wél op je tellen passen daar in Zierikzee. Onder de rubriek „orders" lazen wij: „Een relatie gaf ons opdracht voor het bewerken van diverse delen". Wij blijven liever uit de buurt van deze agressiviteit Bij Smit Kinderdijk zijn begin april verkiezingen gehouden voor de toekomstige leden van de Ondernemingsraad. Voor Groep A 14 leden en voor Groep B één lid. „Dit betekent echter niet (aldus het Smit Nieuws), dat iedere stemgerechtigde dit aantal vakjes rood moet maken, neen; ieder mag maar één vakje rood maken op zijn stembiljet, anders is het stembiljet beslist ongeldig." Stemgerechtigd zijn we wel, maar vérder „Wist U schreef Gusto Berichten dat de mensen, die via de modernste opvattingen na een hartinfarct deskundig gerevalideerd worden, minder kans hebben een nieuwe hartaanval te krijgen dan degenen die dat genoegen nog niet mochten smaken." De term „genoegen" in dit verband gebruiken is wat je noemt een enorme miskleun, Gusto Berichten 76 De spanning er in houden, dachten ze gedurende de jaarvergade ring van de Personeelsvereniging bij De Klop: „Ook zal getracht worden binnen afzienbare tijd een bepaalde excursie te organi seren naar een interessant bedrijf in de omtrek." Een klein vraagje: wanneer, wat, waar? Smit Bolnes heeft in de afgelopen weken enkele malen bezoek gehad van lagere-school leerlingen. Van een viertal jeugdige ver- slaggevers werd in het Smit Bolnes Nieuws een verhaal op genomen. Dat de jongens, behalve voor de techniek ook oog hadden voor wat anders, moge blijken uit de volgende passage: „Men gebruikt het meest ijzer voor de machine. De man die de tekeningen maakt is een constructeur. Er werken zes meisjes in de fabriek. Als er een motor klaar is gaat hij op een lorry de fabriek uit en rijdt naar de kade. Hij wordt met een grote haven kraan, die 80 ton kan tillen, in het schip geladen." Een andere jeugdige bezoeker gaf tijdens de rondgang de volgen de definitie van een baas: „Een baas is iemand, die ja knikt als het goed is en die zegt, dat het fout is als het niet goed is." Daar is geen speld tussen te krijgen „Vorige week is zonder enig vlagvertoon het nieuwgebouwde toilet in de G.A.C. garage in gebruik genomen. De buurtbewoners zullen de hard in de richting van de werf lopende autosleutelaars uit hun straatbeeld moeten missen." Aldus Gusto Berichten, behalve werfblad ook buurtkrantje! Ook wij zijn ditmaal achter de broek gezeten om op tijd onze kopij in te leveren. De reden: de extra vrije week die velen van ons te wachten stond. Deze bedrijfssluiting heeft wel consequen ties. De extra vrije tijd moet worden ingehaald. Daarvoor zijn regelingen getroffen. In Gusto Berichten lazen wij hierover: „U weet ook al dat het vrijaf op 4 en 6 mei door onze medewerkers in de fabriek zal worden ingehaald door middel van verschuiving van de werktijdverkorting, terwijl de beambten een kwartier korter zullen lunchen." Zie je wel dat de beambten worden voorgetrokken. Met een boter ham minder zijn ze er al van af Wij leven in een snel veranderende wereld. Hoe vaak is dit al niet gezegd en geschreven. Toch is het wel zo. Het kost vaak moeite om bij te blijven. Ook in het eigen bedrijf. Bij Gusto hebben ze daar nu iets op bedacht. Een praatuurtje in het kantoor van de machinefabriek. Een eerste groep kon daar onlangs met wie, wat, hoe-vragen terecht. Binnen zonder kloppen en de koffie stond klaar I Een goed idee, dit „praathuis" in het Gusto-bos

Het Zeskant | 1970 | | pagina 16