CO 775 GLEED ALS 'DRAGA D-7' TE WATER Wanneer er bij Verschure een schip te water wordt gelaten, is het de gewoonte, dat een bloemenmeisje aan de doopvrouwe een boeket aanbiedt. Op 24 april viel deze eer te beurt aan Anneke Smit. Haar vader werkt als werkvoorbereider op de werf. Behalve de bloemen had Anneke ook nog iets anders aan te bieden: een zelfgemaakte tekening van hoe kan het ook anders een schip op de helling. Boeket èn tekening waren voor Mevrouw Maria Luisa Montero de Aguirre, echtgenote van Zijne Excellentie, de heer Martin Aguirre, Ambassadeur van Uruguay in Nederland. guay hard nodig heeft is mogelijk geworden door een lang jarig krediet van de Nederlandse Investeringsbank voor Ontwik kelingslanden. Dit krediet werd verleend in het kader van de Nederlandse ontwikkelingshulp aan Latijns-Amerika. Aan de bouw van dit baggervaartuig zit dus voor ons land een bijzonder tintje: internationale technische hulp. Voor de Verschure-medewerkers had deze tewaterlating ook een bijzonder tintje: nog nimmer was een zo „compleet" schip te water gelaten. Niet alleen maar een casco-in-de-grondverf doch Met andere genodigden was het Ambassadeurs echtpaar naar de werf gekomen voor de tewaterlating van de Draga D-7de sleep- zuiger die wij bouwen voor de „Administración Nacional de Puer- tos" in Montevideo. Het 92 meter lange schip is een „I.H.C. Stan- trail 2500", d.w.z. een standaardsleepzuiger met een laadruimin- houd van 2500 m3 en met één zuigbuis. De sleepzuiger gaat bag geren op de Rio de la Plata om de toegangsvaarweg naar de haven van Montevideo geschikt te maken voor grote schepen en supertankers. De bouw van deze sleepzuiger die men in Uru- een scheepsromp netjes in de verf, mét de drie Smit-Bolnes motoren er al in, mét dekhuis, brug en schoorsteen er al op. Aldus keurig uitgemonsterd kreeg de Draga D-7 op die feestelijke middag van Mevrouw Maria Luisa Montero de Aguirre de fles champagne tegen de romp stukgegooid. Vlot en netjes gleed de sleepzuiger even later in het IJ-water. In hetzelfde tempo en met dezelfde zorg zullen ze bij Verschure de sleepzuiger Draga D-7 afbouwen, zodat over slechts een paar maanden de beproevingen kunnen worden gehouden.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 4