VERSCHURE AUGUSTA' NAM AFSCHEID VAN Mevrouw Nagel had 'm aan een lijntje, de fles waarmee de emmermolen werd gedoopt. Onze verslaggever is wel erg optimistisch geweest I Na de te waterlating van CO 777, de standaardemmermolen voor Italië, in een ijskoude mist op 12 december verleden jaar, schreef hij in ons Zeskant: ,,Op deze mistige winterdag denkt iedereen kleu mend: als de baggermolen klaar is, is het voorjaar Inderdaad het voorjaar kwam, maar: het kleumen blééfDit nam niet weg, dat er hard werd gewerkt aan de afbouw van de molen. Eind maart lag het schip zo goed als klaar aan de wal. Keurig in de verf, maar nog niet helemaal „aangekleed". De emmers waren nl. reeds onderdeks gestouwd. Het was de wens van de opdrachtgever om de emmermolen zo gauw mogelijk op de plaats van bestemming in Sicilië te hebben en daarom zal er ook daar pas worden proefgebaggerd. Vóór het vertrek naar het zonnige zuiden werd de PR 101 Augusta gedoopt. Deze korte plechtigheid werd verricht door Mevrouw B. Nagel-de Roo, echt genote van de chef van de scheepswerf, de heer H. Nagel I Niet lang daarna nam de Augusta afscheid van Verschure. Een Britse sleepboot kwam de molen halen voor de overtocht naar Sicilië. Zwaar werk De PR 101 Augusta, een „I.H.C. Stanbuck 650", met ver zwaarde 500 liter emmers om te werken in zware, rotsachtige grond, gaat meehelpen aan de uitvoering van een groot bagger- karwei in de baai van Augusta. Hieraan doen tal van I.H.C. Hol land produkten mee: ook de cutterzuiger Venezia, die een nieu we cutterladder kreeg; ook het rotsboorhefeiland, waarvoor Gusto belangrijke onderdelen leverde en dat momenteel in Italië wordt afgebouwd; ook de grote emmermolen CO 781, aan het ponton waarvan men bij Verschure druk bezig is; en ook twee I.H.C. Omnibarges, die door Verschure gemaakt werden en die al in Augusta zijn. Wij hopen U van het interessante karwei op Sicilië in de loop van dit jaar meer te vertellen. Van de klant in Rome werd inmiddels een brief ontvangen, waarin zeer grote tevredenheid wordt be tuigd voor de goede samenwerking, waardoor de bouw van de Augusta in korte tijd perfekt kon worden uitgevoerd. Een regel recht compliment aan onze collega's bij Verschure dus 67

Het Zeskant | 1970 | | pagina 7