DE BOOTTOCHT VAN DE GUSTO GEPENSIONEERDEN 's Morgens ongeveer half zeven. De regen valt met bakken uit de hemel. „Dat ziet er mooi uit", zeg ik tegen mijn vrouw, „op het water en in het water". Maar gelukkig klaart het later op en wordt het 't mooiste weer van de wereld. Een lekker zonnetje niet te warm en niet te koud. Ongeveer kwart voor negen waren mijn vrouw en ik op het Schiedamse Havenhoofd. Daar was het al een hele drukte van af- en aanrijdende auto's en taxi's. Ook zagen we nog een dubbeldeksbus staan. Niet uit Londen maar uit Slikkerveer. Langs onze Erasmus ging nog een groep jonge wielrenners voorbij met muziek en volgwagens. Of dit tot onze ere was weet ik niet. Later hoorden wij dat het de Oostvoornse driedaagse was, geor ganiseerd door de kampeerders van het Kruininger Gors. Na een toespraakje van de heer Frido Smulders werden om half tien de trossen losgegooid en gingen we richting Vlaardingen. Het was een mooi gezicht op het water. Altijd bedrijvigheid. Het is weer eens wat anders zo van het water naar de kant te kijken. We gingen tot Hoek van Holland en draaiden binnen de pieren om zo weer de nieuwe havens van de Europoort in te varen. Nu dat was erg interessant. Verschillende soorten schepen, waaronder een zeer groot tankschip. Bij onze concurrent lag de reuzetanker, die pas enige weken geleden te water was gelaten. Een indruk wekkend geval, ik geloof 250 m lang en 46 m breed. Maar mooi is anders. Het lijkt wel een blokkendoos op het water. Nu, dan is zo'n ferry die ze bij ons gemaakt hebben heel wat mooier. Inmiddels hadden we ook koffie met gebak gekregen en gingen we op verkenning uit. Overal eens een praatje gemaakt met be kenden. Het was een geroezemoes van jewelste. Er was muziek aan boord en de stemming was prima. Later de Oude Maas op, onder diverse bruggen door en zo naar Dordrecht. Verder langs Alblasserdam, Kinderdijk met de beroem de molens, Slikkerveer en weer naar Rotterdam. Voor de hefbrug over de Koningshaven moesten we nog even wachten. Ook werd er nog chocolade aan boord gebracht, want daar waren heel wat liefhebbers voor. Toen verder naar Schiedam, waar op het Havenhoofd een reuze menigte stond te wachten en Gusto's muziekvereniging lustig speelde. Ik ga nu eindigen met de grote dank van de honderden aanwezi gen uit te spreken. In het bijzonder aan de directie, die dit mogelijk heeft gemaakt en kosten nog moeite heeft gespaard. Dan de moeder van de heer Smulders, die met iedereen een praatje maakte, zo gemoedelijk. En niet te vergeten de dames van het kantoor, die het een ieder naar de zin hebben gemaakt en de mensen die moeilijk uit de voeten konden, uitstekend hebben geholpen met eindeloos geduld. Verder allen, geen één uitgezonderd, die dit tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Tot de volgende keer van DE.KA.WE.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 11