%mrs (VDERF Aangeboden: een meisjesfiets voor een meisje; daarover hadden wij het verleden maand op deze pagina. Laat deze tweewieler nou aan een jongen zijn verkochtAldus vernamen wij „uit be trouwbare bron" in Kinderdijk. Komt er toch een maxi-mode voor jongens In de krant hebt u wellicht gelezen, dat de Free Enterprise II flinke schade opliep in de machinekamer door een carterexplosie in de SB-motor. De afdeling machinebouw van Gusto kreeg de op dracht om samen met Smit Kinderdijk het schip zo gauw mogelijk op te knappen. Nog geen 20 dagen later kon de veerboot Schiedam verlaten. Dit leverde een bedankbrief op van de directie van Townsend Car Ferries met lovende woorden voor degenen, die deze snelle reparatie hadden uitgevoerd. Aldus Gusto Be richten. Knap werk! Van ons de Gouden Argus met de Gekruiste Ballpoints Smit Bolnes Nieuws maakte uitgebreid melding van een te houden dagtrip van de Personeelsvereniging naar België. Er zou van alles gebeuren, zelfs de meest verrassende dingen: „Na de koffie rijden wij naar Namen. Hier stijgen we met de bus naar de hoog boven het stadje gelegen Citadel." Allemaal een ballonnetje meenemen, want met de luchtvering van de bus alleen krijg je zoiets niet voor elkaar Dat ze bij Gusto voor geen kleintje vervaard zijn, is ons bekend. Zelfs voor sterke staaltjes zijn ze te vinden. Dit bleek uit een bericht over de opdracht voor de bouw van een tweede Terminal Platform voor de Shell. „Wij zijn er van overtuigd dat de afdeling van de heer Sluis hier graag haar tanden zal inzetten en het karwei tot een goed einde zal weten te brengen." De ijzervreters Informatiebrief, zo heet de interne nieuwsvoorziening bij Ver- schure. In no 113 was men maar karig met informatie: „De Oranje- werf meldt een grote activiteit, hetgeen wij een prettig geluid vinden." Punt. Uit. Af. Wij blijven luisteren Iets geheel nieuws lazen wij in Gusto Berichten. „De afdeling Machinebouw heeft 2 leerling-draaibankjes besteld." Ach ja, alles moet geleerd worden, ook om een goede draaibank te worden „Een mooie aanwinst voor onze leerling-opleiding", zo voegt Gusto Berichten er aan toe. Zeker, en weer eens wat anders dan alleen maar die jongens Even een plaatje er bij doet het altijd wel. Het is een grapje van onze fotograaf: de lancering van de eentraps raket „Gustra I" De Personeelsvereniging van Smit Kinderdijk hield een geslaagd visconcours. Het Smit Nieuws vertelde hierover o.m.: „De eerste prijs onder de gepensioneerden kwam toe aan de heer R. v.d. Perk. Hij ging met kip naar huis. De tweede prijs aan de heer W. de Bie, die een doos sigaren kreeg. De laatste plaats werd bezet door de heer C. den Boef. Hij kreeg een troostprijs, ook kip." Een hele, of alleen maar poulet In twee afleveringen van Gusto Berichten stond zeer ludieke taal. Van het aktiecentrum Mari, Moortje, Karei en Karolina, Ceesje. Het ging over het niet krijgen van Witte Kat en wel Felix brood. En over het om het leven brengen van „onze meest productieve katers" (I!...) In een later bericht werd deze euvele daad toege schreven aan sluipschutters van de onderwereld. „Onder het devies „oog om oog, tand om tand" trekken wij ten strijde tegen ongedierte en vervuiling", aldus het aktiecentrum. De kat van Argus, om commentaar gevraagd, zei alleen min achtend: Miauw I Soms kun je niet duidelijk genoeg zijn, vond Smit Bolnes Nieuws. „Het is ons weer gelukt u de volgende periode zonder prijsver hoging van de nodige brandstof te kunnen voorzien om uw voer tuig snel en zuinig langs onze wegen te leiden, mits u maar komt tanken." Is dat goed begrepen?... Gusto Berichten meldde onlangs: „Twee medewerkers kregen en kele weken geleden een zwaar stuk materiaal op één van hun voeten." Wij wisten niet, dat er onder onze Schiedamse collega's een Siamese tweeling was rflfEÜGUST.0 128

Het Zeskant | 1970 | | pagina 16