JIGS OP TRANSPORT ZE BETEN GOED IN KINDERDIJK Starend naar de dobber. Goed weer en een prettige samenwerking tussen de personeelsvereniging en de hen- gelvereniging van Smit Kinderdijk zorgden voor een geslaagd visconcours. Ondanks het feit, dat dit evenement op de 13e (juli) werd gehouden, werd er flink wat vis ge vangen. Toen de lijnen voor het laatst wa ren ingehaald en aas en meetlat waren op geborgen konden de prijzen worden uitge deeld. De eerste prijs met wisselbeker kwam toe aan C. H. de Jaeger. De tweede en de derde prijs waren resp. voor A. Breijer en W. C. Kok. Dankzij goede gevers waren er nog extra prijzen voor de gepensioneer den. De kippen en de sigaren werden door R. v.d. Perk, W. de Bie en C. den Boef mee naar huis genomen. Hij haalt het net Een zuiger of emmermolen, die wordt gebruikt voor de winning van bv. tinerts, brengt een mengsel van water, modder, zand en mineralen naar boven. Het in dit mengsel aanwezige erts moet zo snel en zuiver mogelijk van de andere stoffen worden geschei den. Daarvoor gebruikt men een jig. In zo'n jig wordt het mengsel in een onregelmatige beweging ge bracht. Omdat het soortelijk gewicht van het erts het hoogst is wordt het door de onregelmatige trilbeweging van de rest van het mengsel gescheiden. Er zijn verschillende typen jigs. Wij maken reeds lang rechthoekige jigs. Toen M.T.E. nog M.M.D. was, werd er, in nauwe samenwerking met het M.T.I., een nieuw type jig ontwikkeld: de ronde I.H.C.-Cleaveland jig. Een groot aantal van deze apparaten vier „grote" en twintig „kleine" gingen onlangs op transport naar Japan. Het eerste deel van de tocht, van Verschure naar de Rotterdamse haven, ging vlot. De Corinto Maru zou op 28 augustus de last van in totaal 128 ton aan boord nemen. Verder dan de kade kwam het echter niet die dag. Toen ging de haven „plat". En de Corinto Maru vertrok, zón der jigs.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 3