HIJSEN, DRAAIEN, PASSEN EN LASSEN zuiger, de Temco I, heeft wel wat van een Bever- en Reuzenhutspot. De pomp is er een van het type „I.H.C. Beaver Master", de lieren zijn van de „I.H.C. Beaver King", de spuds die van de „I.H.C. Giant". De zuiger is 18,00 meter lang en 8,80 meter breed. In het hoofdponton staat een dieselmotor van 235 pk, die de baggerpomp aandrijft en de hydraulische pompset. Achter op de beide zijpontons staan de twee generator- sets, elk met een motor van 55 pk. Op de zuiger verrees een staalconstructie als „geraamte" voor de wasinstallatie. Deze bestaat uit twee trilzeven, vier primaire jigs van het type „I.H.C. 8 Cleaveland" en vier jigs van het type „I.H.C. Holland". Deze jigs en verschillende andere on derdelen, zoals pomp, lieren, cutter etc. lever den wij. De zuiger werd ter plaatse in elkaar gezet. „Onze-man-in-Thailand", de heer J. van Keulen, hield oppertoezicht op de bouw. Natuurlijk gaat zo'n bouw wel op een wat andere manier dan wij gewend zijn. Maar primitief of niet, uit goede Hollandse-Thaise samenwerking groeide een interessante, kleine cutterzuiger met wasinstallatie. Wanneer U dit leest is de Temco I bij Phuket aan het tinertswinnen geslagen. Uit de tijd van de bouw dateren de op deze blad zijde geplaatste foto's. Foto 1: De voormontage Foto 2: Werken in de open lucht Foto 3: Zandstralen op het strand Foto 4: Specifieke onderdelen kwamen uit Nederland Foto 5: Een afdak tegen tropische zon en dito regen Foto 6: „Onze-man-in-Thailand", de heer J. van Keulen, hield oppertoezicht bij de bouw Foto 7: Er was geen kraan, maar met een simpele laadboom en spierkracht kwam alles netjes op zijn plaats Foto 8: Het schiet al op met de „Temco I" Vrijdag 7 augustus jl. zijn er op de in aanbouw zijnde sleepzuiger Number twee grote secties geplaatst met behulp van de bok Simson. Reeds uren van tevoren hadden de mensen van Gusto de voor bereidingen getroffen voor de moeilijke hijs. Een pasklare sectie van circa 55 ton moest onder een moeilijke hoek en met een sprei van 35 meter worden geplaatst. Toen de sectie voor zijn plaats hing, moest het geheel ruim 30° gedraaid worden. Uiteindelijk is het met behulp van de werfkraan gelukt om deze sectie zodanig te draaien dat hij op de centimeter nauwkeurig op zijn plaats kwam. In de middag konden onze mensen en de bok Simson hun krachten beproeven op een achterstuk van 75 ton. Vergeleken bij de moeilijke omstandigheden bij het plaatsen van de vorige sectie werd deze in een handomdraai geplaatst en werd het programma zonder verdere moeilijkheden afgewerkt. De foto's geven een impressie van de verrichte werkzaamheden.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 9