ML ^ÏMANSdDERF Alles is betrekkelijk, ook het begrip „oud". Maar ons eigen Zes kant sloeg verleden maand de plank tien jaar mis, toen ze in het artikel „Oude bekende ging op reis" vertelde van de cutterzuiger Iraq die wij in 1965 bouwden". Enkele oudere collega's tikten de redactie al op de vingers: 1955 moet het zijn. Zoals elk jaar in november werden ook nu weer in de verschillende regionale publicaties van onze bedrijven de St. Nicolaas feesten aangekondigd. Een grote gebeurtenis voor de kinderen, hoewel... de vermelding in D.M.N.'s maandblad „Domino" maakte er meer een feest voor ouderen van: „Zaterdag 28 november komt St. Ni colaas bij D.M.N. op bezoek. Alle ouders met kinderen van 3 t/m 10 jaar zijn hiervoor uitgenodigd." Kunnen ze leren hoe het thuis te vieren I... Over de jeugd gesproken; Gusto Berichten had wat moeite met leeftijdsbepalingen. In een bericht over het Cultureel Jongeren Paspoort stond: „Het C.J.P. is bestemd voor alle jongeren die 15 jaar zijn en op 1 september nog geen 23". De jongens van de Vakopleiding bij Verschure hebben een feest avond georganiseerd, die „af" was. De medewerkers van de af deling vakopleiding waren met hun dames de gasten. En om het gezellig te maken waren ook een aantal meisjes van de MAVO school uitgenodigd. Na borrel en diner bracht discjockey Eddy van der Keelen de stemming er gauw in. De jonge, en onvermoeibare barkeepers hadden hun handen vol met inschenken en serveren, maar óók met afwassen en de boel netjes houden. De jongens van Verschure's vakopleiding kunnen met grote te vredenheid op deze geslaagde avond terugzien Voor hen de Gouden Argus I In Smit-Bolnes Nieuws wordt in de rubriek Service Nieuws verteld van de karweien, die de reizende monteurs van ons bedrijf in Zierikzee onder handen hebben in binnen- en buitenland. Onlangs moest men naar een zuiger midden in de Eems bij Delfzijl. „Tijdens de zware noordwesterstorm, die 's avonds opstak bleek dat de drijvende leiding niet tegen het watergeweld was opgewassen en afbrak. Bovendien bleef de zuiger niet op haar plaats omdat de ankers slipten. Toen gaf de generatormotor het op. Maar: dank zij onze assistentie draaide de stroomvoorziening weer spoedig en het karwei is daarna ook nog afgemaakt." Ook bij nacht en ontij kun je op de mannen van Smit Bolnes rekenen I Een knus berichtje uit de bollenstreek, voor u geplukt uit Domino: „Als u het nog niet gelezen mocht hebben: de aardappelen uit de Haarlemmermeerse klei zijn voor het personeel nog goedkoper ge worden, namelijk 23 ct per kilo". Smakelijk eten I Gusto Geleen komt niet vaak voor in deze rubriek en ook niet in het verdere Zeskant. Dat is jammer want men doet er veel en interessant werk. Het zijn vaak bijzondere opdrachten, die daarom ook onze aandacht trekken. Gusto Berichten maakte er onlangs melding van. Zo ontving men een order voor het leveren en mon teren van een loodzout-fabriek in de omgeving van Roermond. En voor een Duitse firma gaat men een 5-tal Deurhefmachines maken. „Deze machines worden gebruikt bij cokesbatterijen" aldus Gusto Berichten. D'as dus duidelijk, nietwaar. Met de hobbyclub van Verschure gaat het niet best. Onlangs werd de jaarvergadering gehouden, „waarop nog géén 10% van de leden aanwezig was. Dit heeft het Bestuur ten zeerste verbaasd". Dat laat zich raden Toch geeft men het niet op, want Verschure's Informatiebrief vertelt verder: „Met frisse moed gaan wij echter het nieuwe jaar tegemoet en het Bestuur zal trachten voor alle wensen een oplossing te vinden." Nimmer versagen ze daar in Mokum I Een vaste prik in de regionale werfberichten zijn de dankbe tuigingen naar aanleiding van jubilea, ziekte, etc. Een hele originele vonden wij in Gusto berichten: „Bij mijn terug keer uit de onwetendheid (narcose) was het eerste, dat ik zag, een grote bos bloemen van Gusto. Hiervoor heel hartelijk dank". Verschure's Informatiebrief vertelde over de feestelijke stemming bij Polymarin ter gelegenheid van de aflevering van het 50e Banjer casco. Er was een „kist met tractaties" om het te vieren. Wat ons het meeste trof in het verhaal was het volgende: „Gedurende de bouwtijd van het casco, hetgeen enkele weken in beslag heeft genomen, was dit schip feestelijk getooid met Spaanse en Marok kaanse vlaggen en andere versierselen. Dat noem je nog eens de zaak versieren Zo, dit is de laatste Argus van 1970. Wanneer u dit leest staan de feestdagen voor uw deur. Mogen het goede dagen zijn, waarin u het Licht niet buitensluit. Tot in '71 I

Het Zeskant | 1970 | | pagina 16