HET ZESKANT NA VIERENTWINTIG JAAR INHOUD DECEMBER 1970 Na vierentwintig jaar154 Vijf december: zes en zeven155 Cutterzuiger Safinatul-Hassan wordt gemoderniseerd 156 Wereldrecord hijsen op zee157 Challenger krijgt zusje157 I.H.C. Holland iost olieprobleem op158 Tewaterlating Humber River159 Het feest rond P. J. M. Verschure160 De 1e van 179162 Personeelsavond Smit Kinderdijk162 Jubilea163 Proficiat geslaagden Verschure164 Nogmaals de Rambat164 De pijpenkoning van Schiedam165 Inhoud Het Zeskant 1970 166 Personalia167 Nog even: De Beurs167 In memoriam167 Van anderman's (w)erf168 REDACTIE ADRES I.H.C. HOLLAND Marconistraat 2 Postbus 6141 Rotterdam Dit blad is het personeelsorgaan van N.V. Industrieele Handelscom binatie Holland, gevestigd in Rotterdam. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsleden van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Redacteuren: W. C. Boer (De Klop) R. Gebhard (I.H.C.) E. Kollerie (Gusto) P. J. Meijer (Verschure) C. Mulder (Smit Bolnes) Eindredacteur: H. J. Jansen BIJ DE VOORPLAAT- Een doorkijkje door een aantal gietstalen afsluiterhuizen Ad Windig maakte deze foto bij Smit Kinderdijk was voor onze lay-out man aanleiding er een Kerstvoorplaat van te maken. Het bijschrift zou kunnen luiden: In de donkere dagen rond Kerst staat het Licht centraal. Het einde van het jaar 1970 valt samen met de voltooiing van de vier entwintigste jaargang van ons personeelsblad Het Zeskant. In januari 1947 werd begonnen met de woorden: ,,Er zijn zoveel dingen te vertellenEn daarbij werd er door de toenmalige directies de nadruk op gelegd, dat voor het weer willen opbouwen van een draaglijk levenspeil na de oorlogsjaren, uiterste krachtsinspanning van een ieder nodig is. Daarbij is het noodzakelijk dat iedereen weet wat er in de onderneming omgaat. Vandaag noemen we dat communicatie. We hebben in al die jaren wel een bepaalde welvaart bereiktof het leven ermee voor een ieder altijd even draaglijk is, kunnen we moeilijk zeggen. Vaak hebben we behoefte aan meer en vooral goede com municatie. Met Het Zeskant trachten wij een deel van die wederzijdse be richtgeving te verwezenlijken. Helaas hebben wij moeten vaststellen dat die berichtgeving teveel van een kant komt. Nog steeds geldt de oproep, die op de eerste pagina van het eerste Zeskant is geplaatst:die Uw artikel of het ontwerp idee voor een artikeltje graag in ontvangst zal nemen". Met de zilveren jaargang voor de deur willen wij gaarne rekenen op Uw medewerking. Namens de redactie willen wij U tot slot Prettige Kerstdagen en een goede jaarwisseling toewensen. De Redaktie 154

Het Zeskant | 1970 | | pagina 2