BIJ GUSTO SCHIEDAM ware een bijzonder cachet gaven, is het een gezellige en onge dwongen aangelegenheid geworden. De heer A. J. C. Bax, huidig directeur van het Verschure-bedrijf, sprak de jubilaris toe. Hij wees daarbij op de in deze kwarteeuw veranderde omstandigheden en de veranderde inzichten bij de samenwerking. Hij roemde de kwaliteiten van de jubilaris en prees zijn veelzijdig heid en grote ervaring, waarvan de basis in de jaren 1948-'50 bij het projekt Donzère in Frankrijk gelegd is. Hij wees er op, dat hoewel een directeurszoontje zijnde, de heer Verschure zichzelf terdege waar had moeten maken. Als eerste vertegenwoordiger van de Verschure-bedrijfsgemeen- schap smaakte hij het genoegen de jubilaris een bronzen beeldje, genaamd „De Prinses" en vervaardigd door de Amsterdamse kun stenaar, de heer Cephas Stauthamer, als aandenken te mogen overhandigen. Met dit cadeau zijn eigen keus waarvoor uit alle geledingen van het bedrijf geofferd is, was de heer Verschure bijzonder ingenomen. Namens de Donzère-gangers sprak de heer P. van Diepen. Hij vertelde over de eensluidende voornaam die zij beiden dragen en die in die markante tijd aanleiding tot vergissingen is geweest. Als dank voor de ondervonden gastvrijheid en de betoonde hulp aan de groep Nederlanders ter plaatse in die tijd overhandigde hij Mevrouw Verschure een bloemstuk. De secretaris van de ondernemingsraad, de heer Stocks, wist niet zonder humor zijn felicitaties te verpakken in een van zijn „stok paardjes". Met een welgemeend en beslist niet overbodig „Wel thuis" heeft de heer Van den Broek de huldiging, waaraan naar wij hopen de jubilaris en zijn familie een prettige herinnering zullen bewaren, gesloten. De mensen van de offshore divisie, waar de heer Verschure nu „de hoogste baas" is, kregen woensdag 18 november jl. de gelegen heid hun gelukwensen aan te bieden en hun erkentelijkheid te tonen. Het is een enorm feest geworden, daar bij Gusto in Schie dam. Aanvankelijk nog heel rustig, met een waardige toespraak van Gusto directeur de heer F. Smulders. Hij overhandigde een fraai boeket aan de charmante echtgenote van de jubilaris. Daarna kre gen de eersten uit een lange rij de gelegenheid hun baas geluk te wensen. De drankjes en hartige hapjes, die daarna genoten werden, gingen er best in. Het keuvelen van de mensen en het zachte achtergrondmuziekje werden echter ineens onderbroken door een daverend gedreun. De Gusto Harmonie rukte binnen I Onder luidruchtig tromgeroffel baanden de muzikanten zich een weg naar de directiekamers en daar werd een enthousiaste serenade gegeven. De traditionele po lonaise liet niet lang op zich wachten en al heel gauw was de waar digheid vergeten. Een heerlijk feest begon zich te ontplooien I Velen zullen het betreurd hebben toen tegen 7 uur 's avonds alles voorbij was. Maar toen had de heer Verschure al, mede namens zijn vrouw, bedankt voor alle hartelijkheid en feestvreugde die hem omringd hadden.

Het Zeskant | 1970 | | pagina 9