JIJBIEABISSEN IN HE JEBIEEEMM AANH r JÜ^L m H. Akkerman W. F. A. Klaar G. J. de Haan W, Vinke J. Barzilay Bij Verschure zijn dat: de heren H. Akkerman (41 jaar), W. F. A. Klaar (50 jaar) en G. J. de Haan (47 jaar), die respectievelijk op 7 januari, 9 januari en 30 januari 1971 de dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar bij Verschure in dienst traden. Het zijn solide medewerkers, die 25 jaar geleden graag bij een solide bedrijf in dienst traden. Desgevraagd lieten zij zich positief over vorm en presentatie van ons personeelsorgaan uit. Bij een van hen wordt het zelfs door moeder de vrouw gelezen. Zonder uitzondering vonden zij de inhoud, zoals die enige jaren geleden nog was: I.H.C.-nieuws met in het midden van het orgaan enige pagina's eigen Verschure-nieuws, te prefereren. Een van hen vond het huidige Verschure-aan- deel te klein. Ten aanzien van de informatie op het zuiver menselijk vlak en de samenhang in het I.H.C.-verband vonden zij zonder uitzonde ring ons personeelsorgaan wel wat te kort schieten. Zij gaven deze punten aan de jubilaresse ter overdenking. De redactie van het Zeskant is de heren Ver- schure-jubilarissen dankbaar voor deze opmer kingen. Van haar kant wenst de redactie deze Verschu- re-medewerkers een goede en gezonde voort zetting van hun werkzaamheden bij het Ver- schure-bedrijf en dankt zij hen voor de betoon de medewerking. Bij Gusto zijn deze maand vier jubilarissen. Een daarvan is de heer W. Vinke, die in januari 25 jaar bij Gusto-Schiedam zijn diensten heeft bewezen. Op 17-jarige leeftijd begon hij als jongste be diende bij de tekenkamer Staalbouw. Door de destijds grote ontwikkeling van de Staatsmijnen, werd er een afdeling Mijnbouw gecreëerd, waar de heer Vinke toen met een aantal tekenaars werd geplaatst. Na een onderbreking door de dienstplicht, kwam de heer Vinke terug op de tekenkamer, waar hij nog 4 jaar doorbracht. Hierna werd hij op de voorcalculatie geplaatst. (Deze afdeling is in middels al weer opgeheven). Doordat de ont wikkeling op alle gebied sterk toenam, werd het een interessante en gezellige tijd bij Gusto. Eén jaar is de heer Vinke uitgeleend aan Gusto Ge leen, eveneens op de voorcalculatie. In Geleen maakte hij nog een carnavalsfeest mee, waar hij met genoegen aan terugdenkt. De zwaai van tekenkamer naar afdeling Inkoop gaf een moeilijk wenbare tijd voor de heer Vinke. De oude staalbouw groep is voor hem niet weg te denken; het was voor de heer Vinke de gezelligste tijd. Vijfentwintig jaar geleden kwam de heer J. Bar zilay bij Gusto in dienst. Als jongen van 16 jaar stationeerde hij zich in de leerschool Scheeps bouw, waar hij een opleiding tot ijzerwerker kreeg. In 1948 behaalde hij het Bemetel diploma, waarna hij de fabriek in kwam als aankomend ijzerwerker. Na de militaire dienst te hebben ver vuld, ging hij nog een tijdje verder als ijzer werker. In 1955 werd hij op het bedrijfsbureau geplaatst in de werkvoorbereiding, waar hij zich naar hartelust kan uitleven. Van jongs af aan heeft de heer Barzilay zich al met schepen bezig gehouden, en U begrijpt wel dat op de afdeling werkvoorbereiding de kleinste details worden behandeld. De heer Barzilay is nu chef van het bedrijfsbureau. E. G. Hadermann F. Heusdens G. J. den Boef Collega E. G. Hadermann, eveneens technisch inkoper, viert in januari ook z'n 25-jarig jubileum. De heer Hadermann begon z'n periode met een praktisch jaar. Op 30-jarige leeftijd trad hij in dienst bij de afdeling werktuigbouw als tekenaar. Hij werkt hard, en met plezier. Hij beschouwt dan ook die periode als zijn leukste tijd. Ook interessante tijden werden meegemaakt en met feestdagen zoals Sint Nicolaas kwamen z'n kwajongensstreken naar boven, door de meest schrikbarende surprises voor z'n chef. De afdeling werd echter gesplitst in Bagger- bouw en Werktuigbouw Kranen. Inmiddels was de heer Hadermann al opgeklommen tot con structeur groepsleider. Na deze periode verhuisde hij naar de centrale inkoop, waar hij thans zijn jubileum viert. De heer Hadermann heeft alle respect voor Gusto, zowel op algemeen als op sociaal gebied. Hij is net zoals vele anderen van zijn leeftijd een voorkomend opa'tje, z'n kleinkinderen zijn hem alles. Fotografie, en de postzegels zijn z'n grote hobby's, ook de kunst trekt hem sterk aan. Hij kijkt met plezier terug op de afgelopen 25 jaar. De heer F. Heusdens, hoofd opleidingen, is ook een 25 jarig feestvarken. Op 19-jarige leeftijd kwam hij als automonteur in de Gusto garage zijn intrede doen. De eerste dag dat hij het werk begon was hij al ziek, echter voor korte tijd. Twee jaar heeft zijn werk in de garage gelegen. Hij vond dit werk prachtig, al die oude rotauto's repareren was wel kaassie voor hem. Naarmate het moderne spul er meer en meer in kwam, zakte de animo voor dit werk snel. De heer Heusdens werd toen naar de bank- werkerij overgeplaatst. In 1950 behaalde hij het Bemetel diploma. Na 2 jaar dienstplicht te hebben vervuld, keerde hij naar dezelfde afde ling terug. Na deze periode ontstond de leer school Heusdens en Co.". In het afgelopen jaar is de heer Heusdens tot hoofd opleidingen aangesteld. Wanneer je hem vraagt wat hij het liefst zou willen, dan antwoord hij: „vijfentwintig jaar jonger zijn"de rakker. De heer G. J. den Boef, tekenkamer „Fabriek" bij Smit Kinderdijk, was op 2 januari jongstleden 25 jaar aan het bedrijf verbonden. Omdat ook zijn jubileum zo ongeveer samenviel met het 25-jarig bestaan van Het Zeskant, hebben wij met hem een praatje gemaakt over ons perso neelsblad. Er is wat dat betreft ook wel wat veranderd, vindt hij. Vroeger was het blad meer gericht op het bedrijf waarin men werkt. Nu is er het Smit Nieuws en biedt Het Zeskant hoofdzakelijk al gemene informatie over I.H.C. Dat is natuurlijk wel goed, maar toch mis je wel eens liefst korte gegevens over de verschillende I.H.C.- bedrijven. Hoeveel man werken er bijvoorbeeld bij Gusto Wat doet DMN „De grootte van het bedrijf ontgaat je". Het Zeskant wordt door de heer Den Boef wel mee naar huis genomen. Echtgenote en kinderen bekijken het en lezen erin. Zo af en toe zou er voor hen ook iets in moeten staan, al was het maar een Kerstpuzzel. „Maar dan één zónder moeilijke namen en be grippen, die eigenlijk alleen een technicus kan weten I" aldus onze jubilerende medewerker G. J. den Boef. 10

Het Zeskant | 1971 | | pagina 10