SLEEPZUIGER GLEED DE IN De 6-jarige Tinka Jelsma haar vader is bankwerker „reparatie buiten" mocht Mevrouw Devika Dhamija bloemen aanbieden. Eind vorig jaar ontvingen wij, na zeer langdurige onderhandelingen, van het Ministerie van Ver voer in New Delhi de opdracht voor de bouw van een sleepzuiger. Dit schip, dat de naam Mot Dredge III kreeg, is op vrijdag 18 december jl. bij Verschure te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door Me vrouw Devika Dhamija, echtgenote van Zijne Excellentie de heer J. N. Dhamija. Ambassadeur van India in ons land. Ook uit India zélf waren voor deze gelegenheid enkele gasten overgekomen. Graag hadden we iedereen wat méér van de tewaterlating laten zien, maar de mist stak daar een stokje voorToen de genodigden zich op het podium hadden verzameld, in afwachting van het ogenblik dat de doopvrouwe de fles kon laten vallen, werd het zicht snel nóg slechter. Even na twaalf uur was het zover. Mevrouw Dhamija sprak haar gelukwens uit voor een schip en bemanning en de fles spatte tegen de romp uiteen. Heel vlot gleed de MOT Dredge III vervolgens te water ende mist in. Wég sleepzuiger. „Zou-ie nog terug te vinden zijn op het IJ", hoor den wij iemand vragen. Wees gerust, tegen 2 uur lag het schip voor de wal, haakte men de loopplank vast en konden de jongens van boord die méé de mist waren ingegaan Meteen werd begonnen met het aan boord hij sen van laskarren etc. Want wij hebben tegen over de opdrachtgever de plicht de sleepzuiger nu snel af te bouwen. Standaard sleepzuiger Net als de Draga D-7 waarvan ze bij Ver schure een bést schip hebben gemaakt, zo hoor den wij van vele kanten is de MOT Dredge III een sleepzuiger van het standaardtype I.H.C. Stantrail. Het schip is 100 meter lang, 15,50 m breed en heeft een laadruiminhoud van 3100 m3. Er worden twee zuigbuizen op geïnstalleerd, waarmee tot op een diepte van 22 meter kan worden gebaggerd. Als het sch.ip klaar is, zullen wij het nog eens uitgebreid aan U voorstellen. De MOT Dredge III zal een belangrijke aanwinst zijn voor de baggervloot, die belast is met het onderhoud van de havens. Dit onderhoud is voor India, met z'n bijzonder lange kustlijn, een zaak van levensbelang. In het ver leden bouwden wij voor dit land al talloze baggervaartuigen, zoals de sleepzuigers Moha- na en Vikram, de snijkopsleepzuigers Kandia en Visakha, de grijperhopperbagger Vikas, de lepelbagger Waltair en de baggermolen Bully. Momenteel wordt onder onze leiding op een plaatselijke werf in Bombay gewerkt aan de af bouw van een kleine sleepzuiger van het type I.H.C. Stantrail. De Indiaas - Hollandse co- produktie kreeg de naam Vishal. Wij vertelden over dit schip in Het Zeskant van maart verleden jaar. Even uitleggen wat de doopvrouwe moet doen. De Mot Dredge III glijdt de mist in Champagnespetters in de mist. 14

Het Zeskant | 1971 | | pagina 14