BIJ GUSTO- SCHIEDAM BEZOEK Op 7 december jongstleden werd Gusto-Schie- dam vereerd met een bezoek van de Commis saris van de Koningin in de provincie Zuid-Hol- iand, de hoogedelgestrenge heer Mr. J. Klaas sesz. De heer Klaassesz bracht samen met zijn echtgenote een officieel werkbezoek aan de stad Schiedam, een bezoek dat bestond uit het bezichtigen van een aantal Schiedamse bedrij ven. Daarbij was ook Gusto. 's Middags tegen 2 uur werden de heer en me vrouw Klaassesz, die in gezelschap waren van de Schiedamse burgemeester, de heer Roelfse- ma en echtgenote en enkele wethouders en ambtenaren, bij Gusto ontvangen door de heren F. Smulders en K. Toxopeus. Nadat mevrouw Klaassesz en mevrouw Roelfsema van twee klei ne kleuters Marieke Vinke en Loes Hoogen- doorn elk een boeket in ontvangst hadden genomen, nam het gezelschap plaats in de grote zaal. Daar sprak de heer P. Verschure een wel komstwoord tot de gasten, waarna hij het woord gaf aan de heer Toxopeus, die een presenta tie gaf van de Gusto geschiedenis. Illustratieve tekeningen van Rob van Loopik ondersteunden de presentatie. Het verhaal ging verder over de afdelingen van Gusto, de produkten, de klantenkring enz. Tot slot verwees de heer Toxopeus naar het boek ,,De som der delen", dat de heer Smulders daarna aan de heer Klaassesz aanbood. Na de inleiding begaf men zich naar de model- lenzaal, waar een kopje thee werd geserveerd. Hierna werd de werf bezichtigd. De machinehal en scheepsbouwloods werden vol interesse aan een onderzoek onderworpen. Diverse machines werden gedemonstreerd en zo uitvoerig mogelijk bekeken. Bij de 1 op 10 machine in de scheepsbouwloods werd de heer Klaassesz een uit metaal gebrande en op hout gemonteerde plattegrond van Zuid- Holland overhandigd, die met het Zuid-Hollandse wapen was gedecoreerd. Na deze korte excur sie wandelde men terug naar het kantoor waar de auto's klaar stonden om de gasten naar nieuwe Schiedamse bezienswaardigheden te brengen. 15

Het Zeskant | 1971 | | pagina 15