Kiellegging Boorschip Op 7 december is de kiel gelegd van het boor schip dat Gusto-Schiedam zal gaan bouwen. In aanwezigheid van een Total wagen, die voor deze gelegenheid gecharterd werd, kwam het geheel tot een originele ceremonie. Het boor schip zal namelijk gaan werken voor de Franse oliemaatschappij C.F.P., die haar produkten ook onder de naam Total op de markt brengt. De wagen, die geheel onschuldig de Gusto-pomp kwam bijvullen, werd meteen ingeschakeld voor de hoofdrol van foto en film. In een regenachtig weertje bracht men het ge vaarte op z'n plaats. Van Franse zijde is voor deze kiellegging ook belangstelling getoond, om dat I.H.C. een film maakt van het boorschip, waarbij het accent zal liggen op alle mogelijk heden van dit schip. De aanwezige cameraploeg heeft dit beginsta dium van het schip dan ook rap op de film geplaatst. Wij zullen U in de komende Zeskant nummers op de hoogte houden van de bouwstadia van dit unieke schip, en zullen U in een van de eerst volgende nummers een volledige beschrijving van het schip geven. van Bevers en Reuzen In ons novembernummer vertelden wij over de Beavers en de Giants, die wij aan Oost Europese landen leveren. De vijfde „Master" voor Hongarije heeft inmiddels de trein genomen. De twee „Giants" voor Bulgarije werden medio december in Rotterdam op het ms. „Preslav" geladen voor de reis naar hun nieuwe vaderland. Enige tijd geleden werden de beide „reuzen" op de Lek beproefd. Van een van de twee, de CO 773, maakte onze fotograaf een bijzonder sfeervolle foto, die wij graag hierbij publiceren 16

Het Zeskant | 1971 | | pagina 16