2 zuigers voor Korea Werk aan de Winkel Een bijzondere 'Reus, Het Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord in Werkendam gaf ons opdracht voor de bouw van een cutterzuiger. Ruwweg gezegd komt het neer op een „Giant 3300" met een z.g. mono-ponton. Dat betekent dus, dat de zuiger niet demonteerbaar zal zijn. De bijzondere „reus" krijgt een paalwagenin- stallatie en een accommodatie voor 6 personen. Smit Kinderdijk zal de zuiger tekenen en het casco bouwen. Na de tewaterlating gaat het schip naar De Klop voor het installeren van de baggerinstallatie. Na langdurige onderhandelingen is de beslis sing gevallen: wij gaan twee cutterzuigers bou wen voor de Korea Dredging Corporation in Seoul (zuid-Korea). De grootste van de twee wordt er een van het type „I.H.C. Stancutter 5500". (Ter vergelijking: de verleden jaar gebouwde „Maria Carolina" is gebaseerd op het type „I.H.C. Stancutter 8000"). Verschure zal 'm gaan bouwen. De tweede zuiger wordt er een van het type „I.H.C. Giant 3300", maar dan toch anders dan een „gewone" 3300. In feite gaan ze bij De Klop alleen een hoofdponton maken met daarin een complete baggerinstallatie. In Korea wordt er dan later een groter ponton omheen gebouwd. Zoiets als een soort stalen overjas Uiteindelijk ontstaat er een Giant, die niet demonteerbaar is. 5\^g P> In de Handels- en Transport Courant van 16 december jl. vonden wij het volgende bericht: Op 12 december is bij de South Wales Government Engineering Shipbuilding Undertaking (State Dockyard) in Newcastle de H.A.M. 211 te water gelaten, een snijkopzuiger voor de tot de Holland se Beton Groep behorende Hollandsche Aanneming Maatschappij. De H.A.M. 211 is ontworpen door I.H.C. Holland en gebouwd onder klasse Bureau Veritas; het schip is 97 meter lang en 14,5 meter breed en het kan tot op 23 meter diepte rostzuigwerk ver richten. Het totale geïnstalleerde vermogen bedraagt 8432 pk, waarvan 2100 pk voor het aandrij ven van de snijkop. Er stond een prachtige, opengewerkte tekening van de zuiger bij, gemaakt door Robert Das. Wij willen U niet onthouden deze tekening eens in ons Zeskant te tonen. Wij hopen te zijner tijd daar bij méér over deze grote cutterzuiger te kunnen vertellen Inmiddels ontvingen wij een foto van de tewaterlating, die U hierbij ziet afgedrukt. 17

Het Zeskant | 1971 | | pagina 17