Tot de staf IHC-mensen, die tijdens de showvaarten aan boord van de DRAGA D-7 moesten werken, behoorden bij toerbeurt ook enkele jongedames. Hierbij het verhaal van een van deze "IHC-sterren", mej. A. Drenth van ons kantoor in Rotterdam. Een prachtig gezicht, zo de Prins der Neder landen en de Geopotes IX te zien baggeren. De sluiters van de vele camera's klikten dat het een lieve lust was. Wij lieten de ferry naar Huil passeren en draaiden langzaam over stuurboord om. Dwars op stroom en wind maakte de Draga D-7 een paar flinke zwiepers. En weer brak er glaswerk Tegen de tijd dat het schip op de terugweg bij Schiedam was, werd snelheid verminderd en verzamelde men zich achter de brug voor een korte plechtigheid. Ir. Den Hartog hield een korte speech en vroeg de vertegenwoordiger van het A.N.P. (Administracion Nacional de Puertos), de heer C. Castrillejo, of hij de sleepzuiger wilde aanvaarden. Kort en krachtig gaf de heer Castrillejo het ja woord. De heer P. M. Batista assisteerde ver volgens stuurman Sondag bij het hijsen van de Uruguese vlag. Vele handdrukken volgden en glazen met champagne werden geheven. Een Hollands schip was van de Parkhaven ver trokken, een Uruguees schip legde er aan. Vrijdag 4 december In Delft wordt aan de T.H. ieder jaar een inter nationale cursus gegeven op het gebied van waterhuishouding. De deelnemers eraan komen hoofdzakelijk uit ontwikkelingslanden en hebben allemaal al enige jaren studie achter de rug. Een veertigtal van hen was door I.H.C. uitge nodigd een demonstratietocht met de Draga D-7 mee te maken. Onze mensen kwamen vaak mon den te kort om alle vragen te beantwoorden. De zee was rustig, dus togen wij weer naar „ons plekje" van twee dagen eerder om de gasten het baggeren met een standaardsleep- zuiger te laten zien. Zeer geïnteresseerd volgde men de baggeroperaties. Baggerbaas K. Mes heeft deze dagen heel wat op z'n vingers moe ten laten kijken en heel wat informaties moeten verstrekken. Om vier uur kwam er definitief een einde aan de showvaarten van de Draga D-7. ledereen van bemanning en staf, die al deze vier dagen in touw zijn geweest om dit I.H.C. produkt zo goed mogelijk te presenteren, verdienen openlijk onze dank Wees ervan overtuigd, dat het een ge slaagd evenement was. Na een druk weekend met hier en daar het hanteren van de verfkwast, het fourageren, het in orde maken van de onafscheidelijke stapel papieren en formulieren, was het Maandagavond 7 december zover dat de sleepzuiger onder bevel van Ka pitein Hulshof vertrok voor de oversteek naar Montevideo. Good luck, Draga D-7. P.S. Tot onze schrik vernamen wij naderhand, dat Ka pitein Hulshof aan boord een klein ongeval is overkomen. Gelukkig werd hij niet ernstig gewond, maar het gevolg was wel, dat hij zich voor de rest van de reis door een collega heeft moeten laten aflossen. Van harte wensen wij hem beterschap „Mannen van stavast" in de keuken zorgden voor ons natje en droogje onder alle weersomstandigheden. Een dagje uit vaïèn Mijn eerste kennismaking met de Draga D-7 was een staalkabel, waar ik in het duister van de vroege ochtend, in mijn enthousiasme om aan boord te komen tegen aanliep. Met schrik be dacht ik, dat er nu waarschijnlijk een zwarte veeg op mijn wang zou zitten en al poetsend over mijn gezicht stapte ik aan boord. Toen ik later in de spiegel keek, bleek er niets aan de hand te zijn. Alleen een beetje rood van het wrijven, dat ik in mijn vrouwelijke ijdelheid had gedaan. Rond 8.45 uur waren de meeste gasten en mede werkers aan boord. Precies 9.00 uur werden de trossen losgemaakt en begon onze tocht, die pas 121/2 uur later zou eindigen, doch dat wis ten we toen nog niet. Ir. Den Hartog hield een toespraak tot de gas ten en de heer Gebhard voegde er aan toe, dat de weersverwachting toch wel gunstig was, windkracht 3 a 4. Te veel optimisme, zou later blijken I ledereen begon zich over het schip te versprei den om alles goed te bekijken. Ook ik ben hier en daar gaan kijken. De brug vond ik zeer in teressant. Niet alleen vanwege de bijzonder vriendelijke kapitein, die steeds weer bereid was 20

Het Zeskant | 1971 | | pagina 20