Zij, die zeggen dat 20 jaar eigenlijk geen echt jubileum is, hebben gelijk. Maar 't is toch wel een hele tijd. Dat vond ook de personeelsvereniging van De Machinefabriek Noordwykerhout N.V. Daarom werd besloten, arm in arm met de directie, op zaterdagavond 12 december, 3 dagen na de feitelijke verjaardag, een feest te organiseren. Of het feest in de smaak is gevallen, behoeft u niet te vragen. Bekijk de foto's maar en mocht u ergens een niet (meer) lachend gezicht tegenkomen, dan moet u dat de eigenaar ervan maar vergeven, want als je lang feest, kun je zó moe worden 40 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK G. v.d. Ham Op dinsdag 15 december wapperde de vlag met het cijfer 40 in de mast voor onze baas G. v.d. Ham. Niet lang geleden kwamen we tot de ontdekking dat de heer Van de Ham op 9 december 1929 al bij L. Smit in dienst is getre den als nagelheter. In 1936 is hij bij J. K. Smit te rechtgekomen, eerst op de werf en korte tijd later in de ketelmakerij. Enige tijd geleden werd hij voorman om op 2 juni 1969 zijn baas op te volgen. De jubilaris was de man die samen met zijn zoon de schoorstenen en de rook- kasten maakte. In bijzijn van zijn vrouw en kinderen heeft onze di recteur, de heer A. J. Bou- man de jubilaris bedankt voor al hetgeen hij in ruim veertig jaren voor het be drijf heeft gedaan en voor de wijze waarop. Hij schroefde de jubilaris het gouden firmaspeldje met briljant op de revers en als bewijs van waarde ring overhandigde hij een enveloppe met inhoud. Aan het einde van de mid dag werd de heer Van de Ham gehuldigd door het personeel van de ketelma kerij en zijn collega's. Wij hopen dat hij nog lang en met genoegen aan deze dag zal mogen terugden ken, samen met zijn vrouw en kinderen. 25 JAAR BIJ SMIT KINDERDIJK C. Stout Dinsdag 1 december vier den de heren H. Deelen en C. Stout, beiden uit de tim- merloods, hun 25-jarig dienstverband. Beiden wa ren op 26 november 1945 in dienst gekomen. De heer Deelen kwam regelrecht in de timmerloods, terwijl de heer Stout eerst bij de schilders zijn diensten be wees; later bij de klinkers, om tenslotte als corveër in de timmerloods te wor den geplaatst. De heer Deelen, aanvanke lijk zelfstandig timmerman, wist zich spoedig aan te passen als scheepsbe- schieter in ons bedrijf. Jam mer dat hij reeds geruime tijd zijn werk wegens ziek te niet kan doen. Onze directeur, de heer A. J. Bouman, sprak beide ju bilarissen toe, waarbij hij hen dank bracht voor de wijze waarop zij hun werk hebben gedaan. Zij ontvingen de gebruike lijke cadeaus, getuigschrif ten en het gouden firma speldje. Wij wensen hen van harte geluk met dit jubileum en de heer Deelen van harte beterschap. J. W. Ritmeester Op 15 december wapperde de vlag met het cijfer 25 in de mast, nu voor onze ijzerwerker, de heer J. W. Ritmeester. Hij werkt op de helling of aan boord van schepen in de haven. De heer Ritmeester is dus wel een echte buitenman, die zoals hijzelf beweert, bij Smit Kinderdijk zijn draai heeft gevonden. Onze directeur, de heer A. J. Bouman heeft hem in bij zijn van zijn vrouw en kin deren toegesproken en be dankt voor de trouwe dienst. Als bewijs van waardering ontving hij het gouden firmaspeldje, een gouden polshorloge en een enveloppe met inhoud. Wij wensen de heer Rit meester nog vele jaren toe, waarin hij opgewekt en met veel plezier zijn werk in goede gezondheid zal kun nen doen. 25 JAAR BIJ GUSTO J. v.d. Heuvel Op 19 november j.l. werd de heer J. v.d. Heuvel door de directie van Gusto fees telijk ontvangen. De heer Van den Heuvel die 19 november 1945 als correspondent Engels in dienst trad en nu chef van de afdeling Corresponden tie is vierde op deze dag zijn 25-jarig jubileum. Deze trouwe dienst aan het bedrijf werd dan ook door de directie gewaardeerd met de nodige woorden én geschenken, waarbij me vrouw Van den Heuvel ze ker niet werd vergeten. Na de uitreiking van het getuigschrift met penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel door de heer Dirkzwager, werd een dronk uitgebracht op de jubilaris. Een bezoek aan de model- lenzaal besloot dit feeste lijk gebeuren. 25 JAAR BIJ VERSCHURE H. Deelen W. Advokaat De tweede jubilaris met 25 dienstjaren was de heer W. Advokaat (41 jaar), me dewerker afdeling koper slagerij scheepswerf, die samen met zijn broers, de heren C. Advokaat en P. Advokaat, die respectieve lijk 36 jaar en 33 jaar bij Verschure werken, tot een van de echte Verschure- families, behoort. Ook deze jubilaris, die om zijn rustig maar zeker tem po bij collega's en chefs bekend staat, heeft buiten het werk zijn sporen op het voetbalveld liggen. Het is bekend, dat hij niet van jubelen houdt. Van daar, dat we het ook hier kort houden en overgaan tot de orde van de dag na beide jubilarissen nog vele, goede en gezonde jaren te hebben toegewenst. Aan het eind van 1970 wa ren er bij Verschure twee medewerkers met 25 dienst jaren. Het waren: De heer A. Grommé, (44 jaar), sedert 1 juli 1970 voorwerker in de bankwer- kerij van de machinefa briek, die op 28 november vergezeld van echtgenote en zoon door leiding en collega's gehuldigd werd met zijn jubileum. De heer Grommé is na heel wat omzwervingen in het bedrijf in zijn huidige functie terecht gekomen. Het werk ligt hem en hij is een gezien figuur, die zich buiten het werk veel met sport ophoudt. Maar ook Mevrouw Grom mé heeft een werkzaam aandeel in deze liefhebbe rij van haar man. Zij ver zorgt o.a. de shirts van het Veco-eiftal. Vandaar dat er op deze dag voor haar een verrassing was. A. Grommé Laat ze hiernaast maar hossen, wij openen de vergadering. Kip, ik heb je. Wat dansen betreft, timmert ook de directie aan de weg. Vulde de hele zaal

Het Zeskant | 1971 | | pagina 24