kreeg z'n naam 't logiblok Purmerend, het „snel kloppend hart van Water land" is een stad, die vooral sinds 1955 een geweldige groei doormaakt. De nieuwe woon wijken Overwhere en Wheermolen zijn daarvan een voor iedereen zichtbaar bewijs. Temidden van de hoog- en van de laagbouw vindt men verschillende scholen. Een daarvan is 't Logi blok". Op deze basisschool voor openbaar on derwijs wordt vorming gegeven volgens een moderne methode. „De originele logiblokken logical blocs zijn ontwikkeld door prof. dr. Zoltan Dienes. Zij zijn voor het eerst systematisch gebruikt door de Russische psycholoog Vygotsky. Ze worden gebruikt als hulpmiddelen bij het moderne wis kundig onderwijs. In Nederland zijn deze blok ken ook bekend onder de naam denkblokken. Er zijn 48 Logiblokken, ronde, rechthoekige, vierkante, driehoekige, dikke en dunne, in ver schillende kleuren". Aldus schoolleider H. van der Weyden, toen de redactie van Het Zeskant onlangs een kort bezoek bracht aan zijn school. De reden voor dit bezoek op maandag 14 de cember was dat de school officieel z'n naam kreeg. Deze naam 't Logiblok", was netjes uit plaat gebrand door jongens van de leerschool van Verschure, en werd door Ad van Bruggen, Frank Goedknecht en Bert Warner op de buitenmuur van de school geschroefd. Bij toerbeurt kwamen de groepen naar buiten om te zien hoe de werkzaamheden vorderden. Behalve de naam werd ook het vignet aan de muur gehangen. Dit vignet is een variatie op het internationale teken voor het systeem van de logiblokken. De feestvreugde werd nog verhoogd toen met gas gevulde ballonnen met daaraan fraaie te keningen aan de naam werden vastgemaakt. Temidden van de kwetterende en snaterende kinderen, beklom de heer C. Beukenkamp, Wet houder van Onderwijs van Purmerend, vervol gens met schaar de ladder. Met een paar knipjes maakte hij de ballonnen los. De noordenwind nam ze snel mee, hoger en hoger... De korte plechtigheid was ten einde. Als aantrekkelijke woonstad huisvest Purmerend een groot aantal van onze collega's, die bij Ver schure werken. Tussen ons bedrijf in Amster dam en de stad bestaan daarom al een tiental jaren nauwe banden. Bij de afdeling Opleidingen van Verschure werd daarom graag gevolg ge geven aan het verzoek om ,,'t Logiblok" een duidelijk „naambord" te geven. De jongens van de leerschool maakten er een fraai stukje werk van I m i... j 26

Het Zeskant | 1971 | | pagina 26