Aan alle medewerkers van IHC Holland Wanneer wij terugzien op het afgelopen jaar, dan kunnen wij vaststellen, dat 1970 voor ons als groep gunstig is geweest. Daarbij hebben onze buitenlandse vestigingen zich volgens de verwachtingen ontwikkeld en aan de winststijging bijgedragen. Dat dit bereikt kon worden, is te danken aan uw aller inspanning en toewijding. Ik zeg u daarvoor gaarne dank. Toch deden zich gebeurtenissen voor, die ons dwingen tot waakzaamheid voor de komende tijd. De sterke stijging van de produktiekosten houdt geen gelijke tred met de produktiviteit, hetgeen voor onze concurrentiepositie ernstige gevaren kan inhouden. Grote inspanning van ons allen is noodzakelijk om de kostenstijgingen door betere arbeids- methoden en betere bedrijfsvoering goed te maken. Ons beleid is erop gericht ieder in onze bedrijven een eigen, persoonlijke verantwoordelijkheid te geven. Dit komt tot uitdrukking in het medebewaken van een gedeelte van onze bedrijfskosten. Alleen wanneer ieder voor zijn deel zich van deze verantwoordelijkheid bewust is, zal het mogelijk zijn de stijgende lijn, die onze groep dit jaar kenmerkte, ook in het komende jaar te handhaven. Onze omzet is in de laatste 5 jaar bijna verdubbeld en gedurende diezelfde periode is het aantal kredietorders sterk gestegen. Bovendien vergt de verbetering en moder nisering van onze bedrijfsuitrusting belangrijke bedragen. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat al deze factoren grote eisen stellen aan de financiering van onze groep. Het is mijn over tuiging dat wij al deze problemen samen met u, de baas zullen blijven. Het nummer van het Zeskant waarin dit artikel verschijnt is een jubileumnummer. Ik wil gaarne de redactie van het Zeskant gelukwensen ter gelegenheid van de 25ste jaargang die nu gaat verschijnen. Goede communicatie in een be drijf is belangrijk. Wil ons blad een functie hierin blijven vervullen dan is medewerking uwerzijds een vereiste en wij vragen dan ook uw steun voor het in stand houden van ons huisorgaan. Gaarne wens ik u en de uwen veel geluk en voorspoed in het nieuwe jaar. Mr. H. Smulders

Het Zeskant | 1971 | | pagina 3