DE SCHIEDAMSE SLEUTELAARS Tegenwoordig moet je de hobbyisten met een kaarsje zoeken zegt men wel eens. Welnu bij Gusto Schiedam liggen ze voor het op rapen. Een schildersclub, bridgeclub, postzegelclub, voetbalclub, tennisclub etc.: allemaal vertier-mogelijkheden van de hardwerken de mensen, 's Ochtends met de auto naar het werk, 's avonds met de auto naar huis, en na het eten met de auto naar de club. Om die auto gaat het nu juist. Ongeveer 4 jaar geleden besloot een aantal personen een autoclub op te richten; de G.A.C. (Gusto Auto Club). Met 80 leden startte men met de sleutelhobby. Er werd een ge bouw neergezet, waar de enthousiaste hobbyisten zich naar harte lust kunnen uitleven. De Gusto Auto Club kent een bloeiend verenigingsleven. Elke avond zijn er enkele leden van de club met een of meer auto's bezig. Er zijn enkele voorwaarden om lid te kunnen worden. De voornaamste is, dat je zelf bereid moet zijn de handen uit de mou wen te steken. Mannen met weinig technische capaciteiten hoe ven niet te wanhopen, ze worden door de andere leden geholpen, als ze maar niet bang zijn hun handen vuil te maken. In de G.A.C.-garage kun je je auto een doorsmeerbeurt geven, de olie verversen, een tecktyleerbeurt geven, plaatwerk-reparaties verrichten, etc. Het deskundig oog van enkele vakmensen zorgt ervoor, dat daar bij alles volgens de regels geschiedt. Ook schades kun je met behulp van collega's opknappen. Dat kan dan wel eens een voordeel van zo'n duizend gulden opleveren, vooral als het om zware blikschade gaat. De club is er in geslaagd voor zijn leden een collectieve verzekering af te sluiten, wat weer een lagere premie betekent. Wil je een tweedehands auto over nemen dan zijn deskundigen bereid die wagen te testen. Onder delen worden door de club goedkoop voor de leden ingekocht. Momenteel telt de G.A.C. ongeveer 400 leden, die veelvuldig van het sleuteldomein gebruik maken. Vele malen is de brug al op en neer geweest en vele malen zijn er de nodige reparaties verricht. Met de vakanties wordt er door zeer veel leden gebruik gemaakt van een „veiligheidskeuring", die menigmaal niet overbodig blijkt te zijn. Door de groei van de nu zo populaire G.A.C.-garage, is er al een tweede brug gekomen, en zijn de gereedschappen aangevuld of vernieuwd. Ook is er een nieuwe loods bijgebouwd voor grond werkzaamheden. Per dag worden er een stuk of 8 wagens onder de loep genomen, dat is per jaar zo'n 2500 auto's. In het afgelopen jaar is er door de brikkies 110.000 liter benzine gedronken. De bloei van de G.A.C.-garage is te danken aan een groepje mensen, die de steunpilaren van de club zijn. Zonder dit groepje zou de G.A.C. allang als een kaartenhuis in elkaar gezakt zijn. Het zijn de garage-commissarissen en het bestuur. Laten we deze mensen vooral niet vergeten. Als je dan ook nog beschikt over zo'n groot aantal leden, die be reid zijn alles zelf te doen en over een directie die grond, opstal en inrichting wil afstaan, dan mag dit toch wel een uniek gebeuren in de hobbyisten wereld worden genoemd, niet waar

Het Zeskant | 1971 | | pagina 10