Li ^VM1(|)BH Vorige maand, in het jubileumnummer, hebben wij onze oud-col lega en voorganger Ironicus aan het woord gelaten. Ditmaal moe ten wij het weer helemaal zelf doen. Over jubilea gesproken: „Een twintigjarig bestaan is geen écht jubileum", aldus DMN's eigen lijfblad „Domino". „Maar ter ere van die twintig jaar werd het wel een écht feest op 12 december". Domino no. 4 besteedde er ruime aandacht aan. Sommigen had den het al gauw te pakken. Al bij de eerste polonaise. „Een was er toen al (of nog?) zo vlot om eigenwijs op zijn handen in de rij mee te lopen, maar helemaal meekomen kon hij toch niet." Werd zeker afgeleid door de kortgerokte dienstertjes, waarover in het verslag óók werd gesproken Het Smit-Bolnes Nieuws zorgde voor een rekenraadsel. „De prijs voor de visvergunningen voor het a.s. seizoen bedraagt f 3, Deze komt op een eigen bijdrage van 2,50 per persoon. Moch ten er meerdere huisgenoten een visvergunning aangevraagd heb ben dan komt deze bijdrage ten volle voor eigen rekening." Ra, ra, wie betaalt er nu wat?? Bij Gusto moet je komen! In Gusto lazen wij onlangs: „Wanneer de heer Jacobs maandag zijn werkzaamheden zal beginnen in de Machinebouw, staat er voor hem een nieuw kantoor klaar". Dat zijn nog eens secundaire arbeidsvoorwaarden!! Aan de andere kant, als je eenmaal in dienst bent bij Gusto, pas dan op. In een stukje over natuurlijk te laken onjuistheden bij het ziekmelden schreef Gusto Berichten: „Onjuiste ziekmeldin gen kunnen wij echter niet accepteren en er zijn dan ook reeds slachtoffers gevallen". Dat vinden wij bruut optreden! Over een OR-vergadering lazen wij in het Smit Nieuws: „De voor zitter deelt mede, dat reeds sedert een aantal maanden een twee tal kommissies in IHC-verband werkt; één aan de salarisstructuur en één aan de funktieklassificatie". Nu zijn dat onderwerpen als hete hangijzers, zodat verband in de vorm van koude compressen niet overbodig zal zijn In de afgelopen weken werd in het plaatselijk nieuws over onze bedrijven veel geschreven over salarisstructuur, harmonisatie, funktieklassificatie, etc. Wat de werkomstandigheden betreft ma ken ze het helemaal mooi bij DMN. Daar willen ze met ploegen dienst beginnen. En meteen goed ook: „De nachtploeg vangt aan op zondagavond en is die week dan afgewerkt op vrijdagmorgen". Afgewerkt, inderdaad, na 100 uur! Ons niet gezien bij DMN! Gusto Berichten houdt ervan de dingen duidelijk te zeggen. On der de titel „Opsporing verzocht" vertelde men over het verdwij nen van de grote niettang van de afdeling Expeditie. En dan lezen wij: „De laatste persoon aan wie dit apparaat is uitgeleend heeft het jammer genoeg niet teruggebracht". De vóórlaatste lener was wél zo netjes. Anders wisten wij niet dat de laatste 'm niet had teruggebracht. Snapt U Een vrolijke boel daar in Zierikzee! In Smit Bolnes Nieuws stond: „Op het publikatiebord is dinsdag jl. een mededeling ver schenen over een wijziging in onze organisatie. Speciaal ten ge rieve van onze medewerkers die om verschillende redenen niet op het bedrijf aanwezig zijn geven wij de inhoud van deze publi- katie hier onverkort weer". Het is dat ze er grote aantallen cilinders produceren, anders zou je er wat van denken, van dat „om verschillende redenen niet aan wezig zijn". Vrijheid, blijheid, niet waar. Overigens moet je bij Smit Bolnes maar geen vakantieplannen maken: „Op de loonslip van periode 1-1971 zijn de vakantiedagen waarop U recht meent te hebben niet goed vermeld". Niet alleen zijn deze dagen niet goed vermeld, maar bovendien dénk je maar dat je ze hebt Gusto Berichten begon het nieuwe jaar met een nieuwtje dat te denken geeft: „Kortgeleden leidde de heer Van der Stadt een bezoeker rond aan boord van de Number River. Op een ongeluk kig moment viel een 10 kilo zwaar brokstuk van zeker 10 meter hoogte precies op de veiligheidshelm van de heer Van der Stadt. Daardoor ook kwam het „slachtoffer" er zonder nare gevolgen vanaf. Reden voor de heer Van der Stadt voortaan alle bezoekers, die met hem naar de helling of aan boord gaan te verplichten een helm te dragen". Boven dit bericht stond: „En wat doet U?". Nadenken en 'm opzetten, die helm, vindt DIRECTIE SMIT KINDERDIJK Met ingang van 1 januari 1971 is de Directie van Smit Kinderdijk v.o.f. uitgebreid met de heer B. Schuil. De heer Schuil is 47 jaar, was werkzaam bij de fa. Lips in Drunen, en is thans directeur van Smit Kinderdijk "Fabriek". Van deze plaats heten wij de heer Schuil hartelijk welkom in de grote I.H.C.-familie! 44

Het Zeskant | 1971 | | pagina 16