NIEUWJAARSRECEPTIE en feestelijke opening kantine Gusto „Dit is voor het eerst in de Gusto geschiedenis, (afgezien van het feest van de heer Verschure), dat we hier een geharmoni seerde bezetting houden dat is hier nog nooit vertoond", zo sprak de heer F. Smulders op 8 januari jl., toen de nieuwe kantine werd geopend en tevens de nieuwjaarsreceptie werd gehouden, 's Middags om half vijf nam de festiviteit z'n aanvang, ledereen werd in de gelegenheid gesteld de leden van de directie persoon lijk een voorspoedig 1971 toe te wensen. Vergeleken bij andere festiviteiten was de belangstelling bijzonder groot en met veel enthousiasme nam men deel aan het goed georganiseerde feest. De heer Smulders opende met een toespraak waarin hij onder meer zei: „Ik heb vanmiddag met de ondernemingsraad vergaderd over de harmonisatie en alles wat er aan vast zit, „maar ik kan hier verder nog weinig over zeggen", aldus de heer Smulders. Nadat er door zovelen een voorspoedig nieuwjaar was gewenst, kon de heer F. Smulders het niet nalaten nog even zakelijk te worden, en dat deed hij door een overzicht over het verleden en het komende jaar te geven. „We mogen wel zeggen dat we een bewogen jaar achter ons heb ben liggen. De kosten van de staking waren aanzienlijk. De resul taten van I.H.C. Flolland zouden beter zijn geweest als we die :aking niet hadden gehad, we hadden dat dan zeker in de deling kunnen merken. Toch hebbjmw^riet Uw aller inspan ning de volgende pradukten afgeleverd: de sleephopperzuiger Hendrik Zanen^e veerboot Free Enterprise V een viertal SBM boeien, een bak voor de B.I.P.M., en de verbouwing van een coas ter, waarvan wij een hulpschip voor SBM maakten, de Insta/Ier 1. De kraan op dit schip ontwierpen en bouwden we geheel. Voor het. volgende jaar hebben we goede opdrachten kunnen boeken De orderportefeuille is goed gevuld. Met de volgende orders zijn we bezig: De sleephopperzuiger Number Riverdie binnenkort wordt afge leverd, de brug voor Curagao, die ook half januari weggaat. Het boorschip Péiican, dat we 31 december van dit jaar proberen op te leveren en acht boeien, alle te leveren in 1971." De heer Smulders dacht dat er nóg wel een paar boeien zaten te' komen. De heer Smulders vervolgde met: „VwSszullen we al spoedig bezig zijn met twee'Vëërbofen, de een in 1972 en de ander in 1973 te leveren, een offshore kraan, te leveren in 1972 (dit wordt in september). Dit is de tweede kraan van hetzelfde type voor dezelfde opdrachtgever."

Het Zeskant | 1971 | | pagina 8