In 1965 kwam de fusie tot stand van de tot I.H.C. Holland beho rende bedrijven, J. K. Smit en L. Smit Zoon. Zij werden samengevoegd tot één bedrijf: SMIT KINDERDIJK. Deze samenvoeging vereiste ingrijpende veranderingen. Een heel nieuwe opzet van de organisatie was nodig. Maar ook een effi ciëntere benadering van de produktie-eenheden, die op het ogen blik van de fusie dubbel waren, zoals twee machinefabrieken, twee koperslagerijen, etc. Daarbij kwamen de gevolgen van de werken van het Deltaplan. Die maakten het noodzakelijk de aanpassingswerkzaamheden op de werf tengevolge van de gewijzigde waterstanden ook zo effi ciënt mogelijk te doen uitvoeren. Onder dak bouwen Na een aantal jaren van voorbereidingen en plannen maken kwam er een werfplan uit de bus, dat nu in de openbaarheid is geko men. Het voornaamste object is de bouw van een overdekte hel ling met daarbij las- en voorbewerkingshallen. In het z.g. rapport Keyzer over de Nederlandse Scheepsbouw werd indertijd gewezen op de vooraanstaande plaats, die I.H.C. Holland op het terrein van de baggerbouw inneemt. Om in de toekomst deze plaats te kunnen blijven houden is een ingrijpende wijziging in de produktie een dwingende noodzaak. Het grote personeelstekort in de scheepsbouw baart nog steeds zorgen. Men zal dus zoveel mogelijk bewerkingen moeten auto matiseren. Dat kan met behulp van speciale apparatuur (zoals numeriek brandsnijden) en het inrichten van hallen voor specifieke bewerkingen (zg. panelenstraat). En er is nog iets. De invloed van klimatologische omstandigheden tijdens de bouw van een schip is bijzonder groot. Deze invloed kan men zoveel mogelijk uitschakelen door een zo compleet mogelijk schip in een overdekte ruimte te bouwen. Ook 54

Het Zeskant | 1971 | | pagina 10