vakmanschap is meestcRSChap 2 januari 1956 kwam hij te recht op de tekenkamer van de afdeling Werktuigbouw. Eerst kreeg hij te maken met het tekenen van dieselmoto ren en later ook met de instal latie van de motoren. De af deling Bagger was het vol gende station, terwijl hij nu werkzaam is als constructeur groepsleider op de tekenka mer „Fabriek". Op dinsdag 2 februari arri veerde de heer Den Boef met zijn vrouw en 2 zoontjes in het Ontspanningsgebouw, waar hij in bijzijn van ir. S. E. M. de Bree en de heer A. Her wig door de directeur A. J. Bouman werd toegesproken en werd bedankt voor de wij ze waarop hij als waardig na zaat van de familie Den Boef, voor ons bedrijf zijn werk heeft gedaan. Het gouden firmaspeldje werd op zijn revers geschroefd, ter wijl zijn jubileumgeschenk be stond uit een gouden polshor loge en een enveloppe met inhoud. Zijn collega's zorgden er 's middags voor dat hij met nog meer plezier zich kan ge ven aan zijn hobby, de hen gelsport. Op dinsdag 2 februari wap perde de vlag met het cijfer 25 in de mast ook voor de heer G. A. Carol, die op 1 fe- G. A. CAROL bruari 1946 in dienst trad als jongste bediende op de afde ling correspondentie onder leiding van de heer A. de Vries. Sedert 1956 is hij be trokken bij de inkoop van ma terialen. De laatste tijd is hij de man die er op toe ziet dat de be stellingen op tijd worden uit gevoerd en zonodig flink aan de zogenaamde bel gaat trek ken wanneer dat niet het ge val is. In bijzijn van zijn chef de heer A. Blauw en de heer A. A. v. d. Haspel schroefde onze di recteur de heer A. J. Bouman het gouden firmaspeldje op zijn revers, waarbij ook zijn echtgenote en zijn dochtertje aanwezig waren. Als blijk van waardering ontving hij tevens een enveloppe met inhoud. Wij wensen de heer Carol nog heel veel gelukkige ja ren toe met vrouw en kinde ren, waarin hij zijn werk met plezier en in gezondheid zal mogen blijven verrichten. Terwijl de bouw van het Franse boorschip Pelikan in volle bloei is, staat het model reeds in de modellenzaal van Gusto Schiedam te prijken. Ruim een half jaar geleden legden de twee Gusto medewerkers Arie van Rij en Jan Bockkom de eerste hand aan het model. Uit materialen zoals hout, koperprofiel, getrokken draad, plastic, pers pex, metaal, etc., vervaardigden zij een fantastisch model. Met behulp van een algemeen plantekening, wat folders, foto's en andere tekeningen begonnen zij met de bouw van het model. Met fantasie, vaardigheid en eigen inspiratie lieten deze jongens het model naar het eindstadium toegroeien. Natuurlijk was er ook weieens een haastklus tussendoor, maar als het even kon, dan werd er aan het model gewerkt. Modelbouw is voor hun een hobby. Alles wordt er tot in de finesses uitge werkt. De bouw van het model heeft een tijdje stilgestaan omdat de boortoren en de kranen tijdelijk waren afgestaan voor de mo- delproeven in de windtunnel. Maar het is nu klaar. In een prach tige perspex kast staat het in de modellenzaal bij Gusto Schiedam. Wij dachten dat de term „Vakmanschap is meesterschap" voor bouwers en model dan ook wel op zijn plaats is. 57

Het Zeskant | 1971 | | pagina 13