,aM^WAN'S(II)EIF Soms trouwe lezers lees je wel eens een opvallend nieuwtje. Zo meldde Smit Bolnes Nieuws eind januari, dat men in Zierik zee een opdracht had ontvangen voor „het machinaal bewerken van 200 T.V. cilinderkopjes". Voor welke groep televisiekijkers zou dit servies bestemd zijn? „Domino", de nieuweling op onze schrijftafel, verscheen met no. 5. Hierin werd uitvoerig verslag gedaan over de activiteiten van de personeelsvereniging. De jaarlijkse ledenvergadering werd be sloten met een spelletje klaverjassen. „De heer Timmer vond het jammer, dat de poedelprijs net onder zijn neus weggehaald werd. Wij adviseren hem zich de volgende keer nog één keer méér te vergooien." Het zal je als directeur maar gezegd worden in je eigen perso neelsblad! Eindelijk is het gebeurd bij Smit Kinderdijk. Het Smit Nieuws meldde: „Wij zijn dan zover dat wij op jl. vrijdagavond 15 januari een klaverjasclub definitief konden oprichten." Nu is er geen te rugweg meer mogelijk. Nu moeten de kaarten op tafel Lekker reizen, denkt men wellicht bij de berichten in het Smit Bol nes Nieuws over de regelmatig „uitvliegende" monteurs. Toch zijn ze niet altijd te benijden. Meestal is het haastwerk en als de boei in de soep blijkt te zijn gedraaid, nou ga er dan maar aan staan! „Tijdens de inspectie aan de motor bleek al gauw dat het goed fout zat. Met wat kunst- en vliegwerk zijn nog drie monteurs met spullen naar Manchester gereisd om de puinhoop te ordenen. Precies een week later was de zaak weer in orde". Diep op hun motorenhart getrapt voegt Smit Bolnes Nieuws er aan toe: „Verwaarlozing van motoren schijnt in veel landen niet strafbaar te zijn". Ozo! „Dinsdag jl. zijn een 12-tal jongens van de leerschool opgegaan voor het zwemdiploma". Aldus Gusto Berichten. In gedachten za gen wij ze op de bodem van het „diepe" starten en opgaan naar het wateroppervlak. „Vier kandidaten werden op dit onderdeel af gewezen. Alle geslaagden van harte proficiat. Wat je op de be- drijfsschool al niet kunt leren!" Inderdaad, de leerlingen gaan er gewoon in op Dankzij het Smit Nieuws kunnen wij U idee no. 193 mededelen. „Daar het aantal assen, dat opgelast wordt door C02 lasmachine in aantal per jaar hoger is geworden, is dit idee herzien en Dus niet dikker of langer zijn die assen geworden In Zierikzee is alles in orde; het Smit Bolnes Nieuws vertelde: „De benzinepomp voldoet aan zijn verwachtingen". Mooi zo, er komt dus écht benzine uit en géén bier Je kunt zeggen wat je wilt, maar ook bij Smit Bolnes hebben ze een actieve personeelsvereniging. Het jaarverslag van deze per soneelsvereniging geeft een boeiend overzicht van het lief en leed. „Het volleybalteam heeft, naar het zich laat aanzien, de meeste ballen wel geslagen. Door gebrek aan belangstelling wordt er geen competitie meer gehouden". Er is gefloten, de bal is uit. Voorgoed! „Voor het klaverjassen bestaat een geregelde belangstelling, hoe wel er ook een klaverjasmiddag moest worden uitgesteld door te geringe belangstelling". Zolang gering maar niet regelmatig wordt. „Domino" brengt al het nieuws over DMN. Men is zeer open hartig in de berichtgeving. Zo lazen wij in een overzicht van nog door de personeelsvereniging te betalen posten: en de tafel kleedjes, waarvan de directie van DMN de helft voor haar reke ning heeft genomen." Da's duidelijk; wie zich verwondert over tafeltjes zónder kleedjes in de kantine, weet nu, dat die kleedjes bij de directie liggen Onder het kopje „Excursie" meldde Gusto Berichten onlangs: „De leden van de Veiligheidscommissie en de Ondernemingsraad heb ben vrijdag jl. een excursie gemaakt naar het proeflaboratorium in Wageningen". Ja, ja, een excursie „naar het proeflaboratorium". Vroeger noemde je zoiets gewoon een „bezoek aan het proef lokaal En tot slot Smit Kinderdijk. Wat daar allemaal gebeurt! Gelukkig is het Smit Nieuws er om het ons te vertellen. Onlangs lazen wij dit: „Het aanzien van de bedrijfsbrandweer is sinds half januari er zeer op vooruitgegaan. De nieuwe uitrukuniformen zijn gearriveerd." Het brandalarm is bij Smit Kinderdijk het sein voor een striptease. Uit, die uniformen! Bloot naar de hitte van de vuurhaard

Het Zeskant | 1971 | | pagina 16