SLEEPZUIGER "VISHAL" IN BOMBAY OVERGEDRAGEN Foto 1 De in Bombay gebouwde standaard- sleepzuiger Vishal tijdens een van de proeftochtdagen. Foto 2: FHet plechtige moment van de over dracht door (rechts) Admiraal B. A. Samson, voorzitter en directeur van Mazagon Dock Ltd., aan (links) Mr. L. M. Nadkarni, voorzitter van de Bombay Port Trust. Verleden jaar maart vertelden wij over de tewaterlating van de sleep- zuiger, die als een Indiaas-Holland se co-produktie in Bombay werd gebouwd. Deze samenwerkingsop- dracht betrof een sleepzuiger van het type ,,IHC Stantrail 630", maar met een tot 840 m3 vergroot laad ruim. Het schip, dat de naam Vishal Groot) kreeg, werd na een ge slaagde technische proefvaart op 27 maart jl. overgedragen. Tijdens een officiële plechtigheid, die van IHC kant werd bijgewoond door IHC Smit directeur, de heer W. C. den Hartog, gaf Admiraal B. A. Samson, voorzitter en directeur van de bouwwerf Mazagon Dock Ltd., de sleepzuiger over aan Mr. L. M. Nadkarni, voorzitter van de Bombay Port Trust, het havenbestuur van Bombay. In zijn toespraak zei Admi raal Samson er verheugd over te zijn, dat het schip vóór de afgespro ken datum kon worden overgedra gen en hij dankte iedereen die daaraan z'n steentje had bijgedra gen. Mr. Nadkarni verklaarde, dat de nieuwe sleepzuiger een belangrijke aanwinst is voor het havenbestuur. De Vishal zal zowel op zee als in de haventoegangen van Bombay werken. De overdracht zo zei hij vond plaats op de voorspoedige dag van „Gudi Padva" de Nieuw jaarsdag van Maharashtra. Dit bijna 68 meter lange en 11,80 meter brede schip heeft een zuig- buis met een diameter van 550 mm, waarmee tot op een diepte van 17 meter gebaggerd kan worden. De De "Vishal" is het eerste schip van dit type, dat door Mazagon Doek Ltd. werd gebouwd. Dat men er in Bombay in slaagde deze bouw bin nen de afgesproken tijd te voltooien is zeker een compliment waard voor onze Indiase collega's! twee vaarmotoren in het achterschip hebben ieder een vermogen van 840 pk; de pompmotor in het voorschip een vermogen van 600 pk. Het laad ruim heeft 2x7 bodemkleppen om de specie te lossen. De verblijven in het voor- en in het achterschip bieden accommodatie aan een be manning van 40 officieren en man schappen. Smit Engineering speelde een be langrijke rol in de totstandkoming van deze co-produktie, waarvoor IHC verschillende typische bagger- onderdelen leverde. 95

Het Zeskant | 1971 | | pagina 11