25 JAAR BIJ IHCSMIT Hij is vast van plan het bij de ze 25 jaar niet te laten. Wij vinden dat een goed plan. En de afdeling Inbouw, waar de heer Schrekker dagelijks als plaat-constructiewerker zijn bijdrage levert, heeft daar geen enkel bezwaar tegen. Op maandag, 26 april 1971 drukten wij de handen van een drietal jubilarissen in tussen kwarteeuw-gildeleden geworden op de scheeps werf. H. A. SCHREKKER Te zeltder tijd en onder gelijke omstandigheden waren er op de scheepswerf festiviteiten georganiseerd voor de nieuwe gilde-leden, de heren H. Wis man, elektrisch-lasser en B. A. Zurburg, optisch tekenaar. Voor beiden waren er woor den van dank voor de gedu rende 25 jaar geleverde pres taties, voor beiden waren er cadeaus om die woorden tast baar te doen zijn en in de her innering te laten voortleven. zijn plichten, gewaardeerd wordt. De heer J. van Kooten, baas in de afdeling Speciale Con structies had er op 18 april j.l. ook 25 jaar opzitten. Toen hij bij ons bedrijf in dienst trad, kende hij al zo'n "beetje" de knepen van het vak ijzerwer ken. Dat het al een "heel beet je" was bewees wel het feit dat hij drie jaar later mee de leiding kreeg bij de bouw van de mijnenvegers. Dat was om- S. MAARSCHALL J. H. SCHEEPERS C. VAN DONGEN Er werden goede, rake en zeer juiste dingen gezegd. Hoe kan het anders bij een man van zijn kaliber. H. WISMAN Op dinsdag 20 april jl. her dacht onze ijzerwerker, de heer H. Zanen het feit dat hij op 1 april 1946 zijn werkzaam heden aanving bij ons bedrijf in de toen zo genoemde span- tenloods, nu afdeling Sectie- bouw. Hij is daar gekomen en is daar gebleven. Dat bete kent dat hij vanaf het begin de ontwikkeling heeft meege maakt van de sectiebouw. Zijn dochter Tineke en zijn zoon Gerrit waren er bij toen onze directeur, de heer A. J. Bouman hun vader toesprak en hem bedankte voor het geen hij heeft bijgedragen bij het maken van de vele onder delen van de baggerwerktui- gen in de loop van de voorbij gegane 25 jaren. Bij gelegen heden als deze is het goed, aldus de heer Bouman, het el kaar eens te zeggen hoezeer een getrouwe vervulling van H. ZANEN streeks eind 1949, zodat we kunnen zeggen dat hij van de 25 jaar, 21 jaar de funktie van baas heeft vervuld. In bijzijn van zijn dochter heeft de heer Bouman ook hem bedankt voor de wijze waarop hij zijn werk gedurende al die jaren in ons bedrijf heeft verricht. Wij vonden het erg spijtig dat zijn vrouw niet bij de huldiging aanwezig kon zijn wegens ziekte. Langs deze weg willen wij ook haar feliciteren met het jubileum van haar man. De derde jubilaris op 20 april was onze bankwerkersbaas P. Sprong die in bijzijn van zijn vier nog jonge kinderen en zijn vrouw de huldiging door J. VAN KOOTEN Het waren de heren S. Maar- schall, spantenbuiger, die door het volgen van een cursus om scholing tot zijn huidig vak gekomen is, J. H. Scheepers, die eveneens door omscholing tot het beroep van hakker-slij per gekomen is en nu voor geen klus hoe moeilijk of inge wikkeld ook uit de weg gaat en tot slot de jongste van dit drietal jubilarissen, de heer J. v. d. Molen, thans 47-jarige ij zerwerker, die reeds met 22 jaar als hulp-ijzerwerker op de scheepswerf werd aangesteld. Op donderdag 29 april 1971 - zo U wilt de dag na de ont knoping - zijn we al dan niet geschokt of verheugd enige tijd feestelijk bijeen geweest op de Meeuwenlaan met de familie Van Dongen. Vader Chr. Van Dongen, groepsleider factuurcontrole afdeling Inkoop, werd ingelijfd in het gilde van de kwarteeu- wers. Mevrouw Van Dongen en haar dochter traden als getuigen op. 97

Het Zeskant | 1971 | | pagina 13