VAN BEVERS EN REUZEN P. SPRONG de heer Bouman in ontvangst mocht nemen. Hij trad in onze dienst als 16- jarige jongeman om op de stelplaats in de bankwerkerij het vak te leren, en hoe! De heer Sprong is een man die al heel veel van de wereld heeft gezien, doordat hij vanaf 1961 door het bedrijf voor mon teurswerkzaamheden werd uit gezonden naar onder meer Ita lië, Afrika, Australië enzo voort. Daardoor deed hij na tuurlijk ook heei vee! ervaring op van leiding geven en het nemen van beslissingen. In 1967 werd hij aangesteld tot baas in de Bankwerkerij. De heer Bouman sprak zijn waardering uit voor de wijze waarop hij zijn werk in de voorbijgegane 25 jaren heeft gedaan. Alle drie de jubilarissen kre gen het gouden firmaspeldje op de revers geschroefd en ontvingen een jubileumge schenk. Wij wensen de jubilarissen nog vele jaren toe waarin zij hun werk in goede gezond heid en met plezier zullen mo gen blijven verrichten. feestelijke middag ma gebracht. Conferences, accordeon show, goochelshow e.d. wisselden elkaar in snel tempo af. Tot groot plezier van alle aanwezigen. De pauze van het programma was voor onze oud-medewer kers een mooie gelegenheid om de banden te verstevigen en vele herinneringen nog eens op te halen. Zeer voldaan nam men aan het einde van de middag af scheid van elkaar, in de hoop op de volgende bijeenkomst weer present te kunnen zijn. Rivierverbetering in Brazilië Behalve de twee standaard zuigers, die voor het Urubupunga- project tot op grote diepte grond winnen, werken er in Brazilië twee Beaver Masters. Onze klant stuurde een foto van een van deze zuigers, aan het werk in de Rio Tieté. Deze rivier volgt een grillige loop en passeert daarbij de stad Sao Paulo. In deze me tropool wonen zo om en nabij 8 miljoen mensen. De buitenwijken van Sao Paulo hebben nogal eens te lijden van overstromingen. De Rio Tieté is dan niet bij machte om al het (regen)water te ver werken. Om aan deze regelmatig terugkerende overlast een einde te maken, is besloten de loop van de rivier te verbeteren door uitbaggeren, bochten afsnijden, etc. Dit nu is onder meer de taak van de Braziliaanse Beaver, waarvan wij hierbij een portretje publiceren. 550 ton voor Korea Er is in de afgelopen weken weer het een en ander door IHC De Klop verscheept. In Rotterdam werd zo'n 550 ton aan materieel en reservedelen geladen voor Korea. In het land zélf maken ze er een complete "Giant 3300" van. King op sleeptouw Een paar dagen later verliet een zuiger van het type King het Beavernest in Sliedrecht. Een sleepboot nam het baggervaartuig mee naar Noord-Duitsland, waar weer eens een karwei op een bever lag te wachten. Ombouw in recordtijd Kort daarna nam een Giant de boot naar Abu Dhabi aan de Rode Zee. Eenmaal daar aangekomen kon men zeggen: terug van weg geweest. Als booster heeft de zuiger al een grote staat van dienst achter de rug. Toen kwam het vaartuig naar IHC De Klop terug, waar ze 'm in recordtijd ombouwden tot een echte, complete Giant. In de nieuwe uitmonstering als cutterzuiger kan de reus weer een duchtig partijtje meespelen onder de tropenzon. Woensdag 7 april jl. waren vele gepensioneerde Gusto- medewerkers naar de Stads gehoorzaal in Vlaardingen ge komen om de traditionele be jaardenmiddag bij te wonen. Ruim 400 aanwezigen mocht de heer F. E. M. Smulders in zijn openingswoord welkom heten. Daaronder bevond zich ook mevrouw E. Smulders-Reich- lin. Haar aanwezigheid werd door allen bijzonder op prijs gesteld. Met veel vaart werd daarna het cabaret/variété program- 98

Het Zeskant | 1971 | | pagina 14