(W)EHF Tjonge, tjonge, wat een jubilarissen in ons vorige nummer. Een hele parade van medewerkers, die 25 jaar of meer bij ons in dienst waren. Voor allen lovende woorden en blijken van waardering. Bij Smit Kinderdijk dat nu officieel ,,IHC Smit" heet worden bij dergelijke gelegenheden gouden firmaspeldjes uitgereikt. Ze zijn van een speciale constructie, zodat ze geschroefd kunnen worden in de jubilaris z'n colbertje. Of ergens anders. Wij citeren: „nadat hij hem het gouden firmaspeldje op de borst had geschroefd". Toe maar, op het blote lijf. Hopenlijk met gebruik van verdoving... Zomaar een complimentje voor de makers van Smit-Bolnes moto ren, voor U geplukt uit het nieuwsbulletin van onze Zierikzeese collega's. „Van de HAM kregen we opdracht voor een onder houdsbeurt op de HAM 302 (motoren 7003/04), wat nu reeds in volle gang is. De motoren verkeren ondanks hun ouderdom (15 jaar) nog in goede conditie". Goede spullen, die Smit-Bolnes motoren Proeft U buiten tussen de koude golven door de lentesfeer? Bij Verschure is het op de werf allemaal duidelijk te merken. „Om- nibarges CO 787/788 groeien op de beide hellingen in vlot tem po". U hoort van ons wanneer ze „uitkomen". Degenen onder U, die iets afweten van de geschiedenis van het baggeren, weten dat het allemaal begonnen is met een heel een voudig instrument: de baggerbeugel. Onlangs knipte onze foto graaf bij Smit dit plaatje. Géén concentratiemeters, laadsnelheidsmeters, deiningcompen- satoren, grote vermogens, ingewikkelde apparatuur. Nee, gewoon baggeren met één MK (mankracht) „Hoewel een deel van de benodigde informatie inmiddels ontvan gen is kan op dit moment nog geen beslissing worden genomen. Er wordt hard gewerkt om de nog ontbrekende informaties binnen te krijgen. „Duidelijk? Het stond in Smit Bolnes Nieuws. Onder de kop „Luchtafzuiging PB". Nóg duidelijker! Met de fiets erop uit zo luidt tegenwoordig een propaganda- leuze. Bij Smit dóen ze er wat aan! „De Technische Dienst heeft weer rijwielen nodig om daar bedrijfsfietsen van te maken. Wie kan helpen?" Er wordt heel wat afgepeddeld, daar aan de dijk. Met het voetballen bij Gusto wil het nog niet erg lukken. Aldus Gusto Berichten. „Onder aanmoediging van ontelbare afwezigen heeft Balopdak zaterdag 13 maart jl. het Computercentrum ver slagen". Doet ons denken aan de befaamde „stille meerderheid' in de politiek. Verderop in het bericht wordt gesteld: „De mensen van Balopdak blijven zoeken naar nieuwe tegenstanders. Het wordt wel steeds moeilijker". Inderdaad, ook medestanders voor langs de lijn lijken ons wen selijk Wie of wat is accommodatie? Wij hebben ze nog nooit ontmoet Toch houdt Smit Bolnes er rekening mee. In een bericht over het op handen zijnde hengelconcours vertelde Smit Bolnes Nieuws over de boot waarmee gevist gaat worden: „Er is plaats voor 25 personen en een goede accommodatie." Het wordt vast gezellig „Naast een felicitatie aan de geslaagden en hun instructeur spre ken wij de hoop uit, dat zij het geleerde niet in praktijk hoever te brengen." Zo op het oog een wat vreemde zin in Verschure's Informatiebrief. Een mooi raadsel: waar gaat het over? Juist: het behalen van EHBO-diploma's! De benzinepomp bij Smit Bolnes blijft in het nieuws. Er is eer regeling getroffen, dat ook in de nachtelijke uren benzine getankt kan worden. Je moet het dan wel zelf doen. En het Smit Bolnes Nieuws merkte verder op: „Wij hopen dat wij daarmee vooral de heen en weer rijdende monteurs van dienst zullen zijn". Tja, dat kost benzine „Indien 's maandags om 12.30 uur blijkt dat de sirene(s) niet wer ken, zal zo spoedig mogelijk daarna wederom om 12.30 uur eer test worden uitgevoerd. Wanneer dus op andere dagen om 12.3C uur de sirene(s) gaan, dan niet schrikken". Aldus een bericht ir het Smit Nieuws. Dus: oortjes dicht om 12.30 uur

Het Zeskant | 1971 | | pagina 16