25 JAAR BIJ IHCSMIT JUBILEA BIJ IHC VERSCHURE werking gedurende deze 25 jaar. Naast de woorden van lof ont vingen de jubilarissen nog en kele cadeaus. Ook de dames werden niet over het hoofd gezien. K. W. ROOK N. A. SLEGT Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel reikte de heer M. Dirkzwager het ver erend getuigschrift met bijbe horende legpenning uit. Na een uur van gezellig sa menzijn en een rondgang door de modellenzaal bleek dat de ze feestelijke ochtend voor onze jubilarissen was omge vlogen. G. BOGERD Op dinsdag 4 mei jl. was het weer een gezellige drukte in de vergaderkamer van het Ontspanningsgebouw. Er wa ren drie jubilarissen die er 25 jaar hadden opzitten, na melijk de lichtdrukker A. Stolk, de koperslager P. van Steenis en de draaiersbaas L. A. de Koning, die om 11 uur arri veerden met hun echtgenoten en kinderen, om door onze di recteur, de heer A. J. Bouman, ontvangen en toegesproken te worden. Aan de dames wer den bij aankomst bloemen aangeboden. Natuurlijk waren ook de chefs van de jubilaris sen aanwezig. De eerste die door de heer Bouman werd toegesproken, was de heer A. Stolk, die op 1 april 1946, op 30-jarige leef tijd, in dienst trad. Om zijn eigen woorden te gebruiken, „rommelde hij voordien maar zo'n beetje van deze naar de andere baas", dat wil zeggen, van boerderij naar boerderij en van tuinder naar tuinder. Totdat hij bij ons bedrijf in dienst trad, op aanraden van zijn broer, die als tekenaar in onze dienst was. De heer P. van Steenis is op 23 april 1946 als leerling in de koperslagerij gekomen en daar is hij nog. Niet meer als leerling natuurlijk, maar als ie mand die in de koperslagerij van alle markten thuis is. Hij A. STOLK voelt er zich ook thuis, heo- ben we begrepen. Veelal be dient hij de pijpenbuigmachi- ne en als het werk gedaan is, pakt hij ook andere dingen aan, die gedaan moeten wor den, waaronder soms het uit trekken van tekeningen. De heer L. A. de Koning kwam als 15-jarige in de draaierij. Een bepaald rustige jongen was hij niet, stellen we ons zo voor. Een levendige jon gen, die zijn mondje wel wist te roeren, maar ook zijn han den en hoofd wist te gebrui ken. Hij werd een goede vak man, die als schaver en aan de copieerbank een goed stuk werk wist te leveren. Onge- P. VAN STEENIS veer 10 jaar geleden kreeg hij de functie van voorman, om een jaar later te worden aan gesteld als baas in de draaie rij. De heer Bouman sprak de ju bilarissen elk afzonderlijk toe en bedankte hen voor hetgeen zij voor het bedrijf zijn ge weest. L. A. DE KONING 3 Aan de rij der Verschure-jubi- iarissen mochten wij de afge lopen maand toevoegen: De heer J. Spierenburg, elek trisch lasser scheepswerf. Hij jubileerde op maandag, 3 mei 1971. De heer Spierenburg meldde zich in mei 1946 als 25-jarige voor herscholing. Hij onderging die op het ter rein aan de Meeuwenlaan, waar een generatie later deze herscholing weer plaats vindt. De staf van de scheepswerf heeft de heer Spierenburg zijn vrouw en beide doch ters een gezellige ontvangst bereid. Voor hem geen horloge, maar wel een echte Zaanse klok en de gebruikelijke jubileumgra tificatie, mitsgaders vele goe de wensen en felicitaties. De heer Spierenburg is inmid dels alweer verder op weg bij Verschure. Op vrijdag, 7 mei 1971, kwam de heer L. Groenhagen met vrouw en kinderen zijn op wachting maken in de verga derzaal op de Meeuwenlaan. De heer Groenhagen heeft J. SPIERENBURG zich middels omscholing, ge reedschapmakerij en onder houd en reparatie van kranen opgewerkt tot voorman Tech nische Dienst. Deze functie verricht hij meestentijds goed gemutst. Deze muts en een haast ideaal gebrek aan hoog tevrees begeleiden hem bij zijn reparatieklussen in kra nen zwevend tussen hemel en aarde. Letterlijk kunnen we daarom niet zeggen, dat hij altijd met

Het Zeskant | 1971 | | pagina 13