Op 11 mei van zeven tot negen uur 's avonds stond de poort van IHC Gusto wagenwijd open voor de Schiedammers. In tegen stelling tot het vorige jaar werd nu het accent gelegd op de af delingen en de mensen die daar werken. Op de tekenkamers, in de scheepsbouwhal, de machinehal, licht- drukkerij, etc. gaven onze mensen de Schiedammers een indruk wat er allemaal komt kijken voordat schepen en staalconstructies gebouwd kunnen worden. Ook de grote afmetingen van het boor- schip op de helling trokken veel aandacht. In de modellenzaal kregen de bezoekers een idee wat er allemaal bij Gusto gebouwd wordt. Het zojuist gereedgekomen wandreliëf van acht meter gaf een duidelijk overzicht van al die produkten. Ook de leerlingen van de bedrijfsschool gaven een staaltje van hun kunnen en in de nieuwe kantine waren standjes gebouwd door personeelszaken, afd. Veiligheid en de verschillende hobby clubs van Gusto. Alhoewel minder dan vorig jaar zijn er toch zo'n 1300 bezoekers tijdens het Open Huis op de werf geweest. Mis schien kwam dit door het feit dat er buiten weinig spectaculaire dingen waren te zien. Het heeft in ieder geval niet gelegen aan Gusto's Muziekvereniging, die voor het eerst met de nieuwe uni formen zowat door heel Schiedam heeft gemarcheerd om de Schiedammers er muzikaal aan te herinneren dat er Open Huis bij Gusto was. Overigens, de drumband met hoornblazers van Gusto's Muziek vereniging doet het voortreffelijk. Op 2e Pinksterdag hebben zij na vele jaren de 1e prijs in de 1e afdeling gehaald. 2 Ze doen het wel goed daar bij IHC Gusto in Schiedam. Foto 1 Grote belangstelling Foto 2 Mij interesseert die dikke trom véél meer! Foto 3 Oprechte trots van de vakman 105

Het Zeskant | 1971 | | pagina 5