De Meetdienst van het MTI verricht niet alleen voor ons, maar ook voor derden metingen aan boord van baggervaartuigen of op mechanische constructies. Door de verhuizing van het MTI naar Kinderdijk kan nu ook een nog beter contact tot stand komen met onze klanten en kan er een inniger contact met de praktijk ontstaan (field research). Het spreekt vanzelf dat het fundamentele onderzoek niet zal wor den vergeten en dat de goede betrekkingen met onder meer de T.H. Delft zullen worden bestendigd. Voor wie de klok luidt Op het plein voor het nieuwe MTI-gebouw werd de officiële ope ning verricht. Het was Ir. H. T. den Breejen, Voorzitter van de Vereniging Centrale Baggerbedrijf, die hier de bel luidde. Direct Kort voor de openingsceremo nie. Ir. S. E. M. de Bree, Hoofd van het MTI vraagt Ir. H. T. den Breejen de bel te luiden Foto rechts De kiezelsteentjesdoop van het nieuwe MTI daarop suisde er langs een lijn een minibaggeremmertje omlaag, dat netjes een lading steentjes in de cutter deponeerde. Zo was er toch nog wat gestort bij deze heropening van ons baggerlabo- ratorium. De vele genodigden, onder anderen uit onze klantenkring en van de zijde van Rijkswaterstaat en de Deltadienst, begaven zich daarop naar binnen. De medewerkers van het MTI hadden ge zorgd voor een show. De gasten konden verschillende zaken in werking zien. Zoals het beproeven van afsluiters, het meten van trekkrachten voor SBM-boei systemen; beproevingen aan een rondpompsysteem, metingen van snijkrachten van compact ma teriaal, duurproeven, beproevingen van meetinstrumenten, grond onderzoek, enz. enz. Een perfecte show om MTI-nieuwe-stijl te presenteren! DEIeVAN 811 Ruim 16 kilometer beton, verdeeld in 811 „moten" van ongeveer 20 meter lengte, gaan in Kinderdijk de grond in. Ze zullen de fundatie schragen, waarop de grote hellingloods wordt gebouwd. Deze loods wordt 168 meter lang, 50 meter breed, 34 meter hoog en moet dus wel stevig op z'n „heipaal- poten" staan. Van de 811 palen werd op 10 mei jl. de eerste de bodem in geheid. Zoals gebruikelijk bij een „eerste paal" kreeg de gebeurtenis een feestelijk tintje. Mevrouw W. F. J. van der Gaag-de Haan, echtge note van wijlen de heer W. van der Gaag, eens directeur van J. K. Smit, hulde zich voor deze gelegenheid in een witte jas en zette zich een „gouden helm" op het hoofd. Voordat ze aan de slag kon, werd de eerste betonpaal met grote nauwkeurigheid op de juiste plaats gemanoeuvreerd. Toen mocht Mevrouw Van der Gaag eindelijk zelf aan de touwen trekken. Onder de toeschouwers bevonden zich naast de heer D. Smit en de directie van IHC Smit, de voltallige Ondernemingsraad en ver tegenwoordigers van de firma's die betrokken zijn bij het grote verbouwingswerk. 108

Het Zeskant | 1971 | | pagina 8