NIEUWE KANTOORRUIMTE DM N T.B.M.A. t Degenen die een paar maanden geleden over de 's-Gravendamse- weg in Noordwijkerhout reden en een eind van de weg af een paar oude gebouwtjes ogenschijnlijk op elkaar steunend van ouderdom zagen staan, kregen eigenlijk maar een povere in druk van De Machinefabriek Noordwykerhout. En maar weinigen zij namelijk die ons bedrijf bezochten wisten dat deze indruk onjuist was, onjuist omdat bij een bezoek bleek, dat de gebouw tjes gebouwen bleken te zijn en zich binnen deze gebouwen een modern machinepark bevindt. Nu is het beeld heel anders geworden. De kantoren, die zich voor dien in het voorste halletje (zie foto) en in het houten noodkantoor (niet op de foto) bevonden, zijn nu ondergebracht in een nieuw, modern, strak gebouw. De indruk die het gehele complex nu naar buiten geeft, komt overeen met de werkelijkheid. Hoewel van belang, is de verbetering van de indruk van DMN naar buiten niet de enige en belangrijkste reden. Waar het in feite om ging is, dat de gehele voorgevel van het complex en betekent het plaatsen van dit gebouw slechts een tijdelijke afronding van de bouwactivi teiten. De bedoeling is namelijk dat in overeenstemming met de reeds enige jaren geleden opgegeven eisen door de commissie „stad en land" een uniforme voorgevel over de gehele voorzijde van het fabriekscomplex ontstaat en het laatste betekent dan ook verdere uitbreiding in de toekomst. Aan de betreffende plannen hiervoor wordt intussen hard gewerkt. Tegelijkertijd met het nieuwe kantoorgebouw werd een nieuwe te lefooncentrale in gebruik genomen. Daardoor is aan de onhoud bare toestand, dat soms vier personen die allen vaak telefo neren van 1 toestel moesten gebruikmaken een einde geko men. Een hele vooruitgang als je bedenkt, dat van 4 netlijnen en 30 toestellen overgeschakeld werd op 9 netlijnen en 65 huistoe stellen; uitbreidingsmogelijkheden tot 22 netlijnen en 200 huis toestellen. Zo was het Zo is het de kantoorruimte gewoon te klein werd en bovendien een deel van de kantoren was ondergebracht in een houten gebouw, dat oorspronkelijk voor 5 jaar werd gebouwd, maar het dubbele aan tal jaren heeft dienst gedaan. Overigens is de voorgevel van dit gebouw slechts een deel van Tenslotte is ook het bijbehorende parkeerterrein gereedgekomen, waarmee 25 parkeerplaatsen voor bezoekers beschikbaar zijn ge komen. DMN zal daardoor een van de weinige bedrijven zijn, dat geen parkeerprobleem kent. Op 26 mei jl. is tijdens een commissarissen- vergadering van T.B.M.A.-EUROPE N.V. be sloten het IHC-aandeel van 50 in T.B.M.A.-EUROPE N.V. over te dragen aan de heer H. F. J. Houben, waardoor deze eni ge directeur-eigenaar wordt van T.B.M.A. De door T.B.M.A. van Westinghouse, Enge land verkregen licentierechten voor de ver koop en fabricage van roterende sluizen en stoffilters in de E.E.G. zijn overgedragen aan DMN, waardoor deze zelf de verkoop hiervan ter hand neemt. Ter ondersteuning hiervan zal intern de verkoopstaf worden uitgebreid en extern zullen agenten worden benoemd dan wel bestaande agentschap pen door DMN worden overgenomen. Zo zal T.B.M.A. voor DMN in de Benelux als agent optreden voor de verkoop van sluizen, filters, krimpovens en eventueel nog andere in licentie te verkrijgen produk- ten. Voor verkopen buiten het Benelux-ge- bied, dus in de overige E.E.G.-landen zal T.B.M.A. zijn diensten in de vorm van een adviseursschap ter beschikking blijven stel len. De nieuwe organisatie betekent een vergroting van de mogelijkheden voor De Machinefabriek Noordwykerhout. 109

Het Zeskant | 1971 | | pagina 9