GEPENSIONEERDEN VAN IHC SMIT OP STAP MET DE VERSCHURE-GEPENSIONEERDEN OP STAP Vader en zoon Wandelen in het bos. Kijken naar de dolfijnen. Niet minder dan zeven bussen waren er voor nodig om de gepensioneerden van IHC Smit te vervoeren tijdens het jaar lijkse uitstapje. Een van hen, de heer E. van Walsum stuurde ons een uitgebreid verslag van de tocht. Jammer genoeg is het te lang om op te nemen. De 340 deelnemers en deelneemsters wandelden in de Zeisterbossen en zagen de dolfijnen in aktie in het beroemde Dolfinarium in Harderwijk. Het hotel waar het diner zou worden gebruikt bleek niet op zo'n toevloed van etensgasten te hebben gerekend. Een gedeelte moest z'n maaltijd ergens anders gebruiken, maar dat kon gelukkig vlot geregeld worden. Natuurlijk werden er aan het diner weer vele woorden gesproken. Woorden van nagedachtenis voor hen die heengingen, woorden van dank voor al len, die bij de voorbereiding en uitvoe ring van dit „uitje" betrokken waren. Twee van de deelnemers werden even in het bijzonder in het zonnetje gezet: „Alhoewel geen uniek geval, mag ik toch niet onvermeld laten een geval wat wel licht nog nooit bij een der vennoten der IHC Holland is voorgekomen, namelijk dat vader en zoon, beiden gepensioneer den van IHC Smit NV reeds voor de twee de maal aanwezig waren. Wij hopen dat, alhoewel de vader een dure cliënt is van „Vadertje Staat" (hij is reeds gedurende 23 jaar gepensioneerd en 88 jaar oud) hij tezamen met zijn zoon zijn zilveren jubi leum als gepensioneerde van IHC Smit NV zal mogen beleven. Een luid applaus onderstreepte deze woorden." Aldus de heer van Walsum, die zijn reis verslag besluit met een hartelijk dank aan de directie voor dit opnieuw plezie rige dagje-uit van de gepensioneerden. Van onze oud-Verschure redacteur, zelf sedert enige jaren ge pensioneerd de heer R. Lafèbre ontvingen wij onderstaand verslag. „Zes touringcars met Verschure-gepensioneerden en hun echt genoten, in totaal ca. 240 personen, namen op donderdag 10 juli jl. deel aan het jaarlijks uitstapje, dat weer een reuzen feest voor de deelnemers geworden is. Het was prachtig weer en na een mooie tocht, gedeeltelijk langs de oude buitenplaatsen aan de Vecht en verder door Zeist en Doorn stopten we in Leersum voor de koffie. Hier vonden al direct de nodige hartelijke begroetingen plaats, omdat velen elkaar in een jaar niet ontmoet hadden. Vervolgens ging de tocht in de richting van Arnhem door prach tige bossen en langs Burgers Dierenpark naar „De Posbank", waar een voortreffelijke koffietafel bijzonder in de smaak viel. Het was de bedoeling de deelnemers hier de gelegenheid te geven voor een vrije wandeling, maar aangezien het weer slechter was geworden, stapten we wat vroeger in de touring cars dan het voornemen was en maakten vervolgens een uitge breide en zeer mooie tocht over de Veluwe. Daarbij deed zich op een smalle bosweg tussen Vaassen en Gortel een incident voor toen van tegenovergestelde richting een brede gevechtswagen naderde en passeren absoluut on mogelijk was. Na een kort oponthoud en in overleg met de Rijkspolitie moest de gevechtswagen achteruit een plaatsje in het bos zoeken en ging de karavaan gepensioneerden in de beste stemming en nu weer begunstigd door fraai weer in de richting Amersfoort. Bij het restaurant van het Amerfoortse dierenpark stopten we. Daar werd ons gezelschap verwelkomd door de heren Bax en Fluit met hun echtgenoten. Voor de aanvang van het voortreffelijke diner werd het Ver- schure-gezelschap van gepensioneerden hartelijk toegesproken door de heer Bax. Tegen het eind van het diner ontlaadde de geestdrift zich door het op luidruchtige wijze ten beste brengen van de bekende krijgsliederen, die luister bijzetten aan de verrichtingen van een bepaalde voetbalclub in Amsterdam, die vast en zeker de we reldcup gaat winnen. Aan het slot van het diner was het voorzitter De Munnik van de gepensioneerdencommissie, die namens allen een woord van hartelijke dank richtte tot de directie, Mej. Dankelman, de ver dere organisatoren en de chauffeurs niet te vergeten, voor deze bijzonder geslaagde dag. En tot slot werden de Verschure-reizigers door de attente chauf feurs zo dicht mogelijk bij hun respectievelijke plaatsen van be stemming afgeleverd." Dit is dan het relaas van de heer R. Lafèbre, die wij onlangs nog in blakende welstand bij een Verschure-jubileum ontmoet ten. Het gaat hem uitstekend. Hij laat alle bekenden hartelijk groeten. 126

Het Zeskant | 1971 | | pagina 10