50 JAAR BIJ IHC SMIT 40 JAAR BIJ IHC SMIT 25 JAAR BIJ IHC SMIT J. A. BORSJE Op vrijdag 30 mei 1921 kwam onze, toen 13-jarige, Jan Arie Borsje van de Lagere School. Op die gedenkwaardige dag kreeg hij 's avonds van zijn vader, die toen bij L.S.Z. baas was in de ijzergieterij, te horen dat hij 's maandags kon beginnen in het hoofd magazijn. Eerst dus hulpje in het hoofdmagazijn en een paar jaar later in de bank- werkerij. Hij moest bankwer ker worden. In verband met bijzondere omstandigheden in de familie heeft Borsje zijn jubileum thuis gevierd. Onze direk- teur de heer A. J. Bouman en de heren Ir. W. Tuinman, A. v. d. Ende, C. Sprong en J. Bakker zijn om 11 uur naar Molenstraat 66 gegaan, waar ook de loco-burgemeester was om de jubilaris bij bevor dering het ereteken in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op zijn re vers te spelden. De heer Bouman sprak hier na de jubilaris toe. Het gou den firmaspeldje met de bril jant prijkt nu ook op de re vers van onze Jan Arie Bors je. Als jubileumgeschenk ont ving hij voorts een envelop met inhoud. Het vererend ge tuigschrift van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel en enige foto's van het be drijf en de Kinderdijkse mo lens completeerden het ge heel. De heer v. d. Ende feliciteer de de heer Borsje namens medewerkers uit de Machine fabriek die ervoor zorgden dat hij een tuintafel en geze ten in een gemakkelijke tuin stoel op zijn terrasje achter zijn huis kan genieten van het prachtige uitzicht op het mo- lengebied. Dat de familie Borsje nog heel lang en met genoegen op deze dag moge terugzien wensen we hen van harte toe. W. GOEDHART Op dinsdag 15 juni jl. her dacht onze lasser, de heerW. Goedhart het feit dat hij 40 jaar bij ons bedrijf werkzaam is. Hij is, zoals de meeste jongens toen, begonnen met met nagelsheten om na eni ge tijd terecht te komen in de ketelmakerij, eerst bij L.S.Z., later bij J.K.S. Na 1945 was er een grote vraag naar el. lassers. Dat was voor de heer Goedhart aanleiding om het lassen te gaan leren. De laatste 10 ja ren kunnen we hem als las ser vinden in de leerschool van de afdeling Sectiebouw. Op de dag van zijn jubileum werd zijn vrouw in de bloe metjes gezet. De heer A. J. Bouman schroefde hem het gouden firmaspeldje met de briljant op de revers, na dat hij de jubilaris bedankt had voor de wijze waarop hij zijn werk heeft gedaan. Als blijk van waardering over handigde hij hem tevens een enveloppe met inhoud, bene vens het vererend getuig schrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Wij wensen de heer Goed hart nog vele jaren toe. M. GERRITSEN Op dinsdag 25 mei jl. her dacht de heer M. Gerritsen het feit dat hij op 20 mei 1946 in dienst van ons bedrijf is getreden. Twee jaar na zijn indiensttreding werd hij aan het „krassen" gezet en „be vorderd" tot crasseur, en dat is hij gebleven tot aan de dag van vandaag. Vanaf 12 november 1959 is hij lid van de Ondernemings raad en maakt hij deel uit van de Kleine Commissie. In bij zijn van de chef, de baas en de heren C. Pater en W. van Zeist, die de Ondernemings raad vertegenwoordigden, sprak directeur A. J. Bouman de jubilaris toe, waarbij hij hem bedankte voor de nauw keurigheid en de accuratesse waarmee hij zijn werk ver richt. De heer Gerritsen was de eer ste bij wie de heer Bouman het nieuwe firmaspeldje op de revers schroefde. Onze bankwerker, de heer J. van den Berg was de tweede jubilaris die de heer Bouman toesprak. De heer van den J. v.d. BERG Berg kwam als 15-jarige bij ons bedrijf met het vaste voornemen een goede bank werker te worden. Hij heeft zijn opleiding praktisch uit sluitend op de stelplaats ont vangen. Dat het een goede bankwerker is geworden blijkt onder meer uit het feit dat hij een van de mensen is die nogal eens worden uitge zonden voor reparaties naar binnen- en buitenland, waar over hij U verschillende ver halen en voorvallen zou kun nen vertellen. De heer Bou man deelde aan hem, als tweede, het nieuwe firma speldje uit. Beiden ontvingen als jubi leumgeschenk een envelop pe met inhoud en het vere rend Getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Wij wensen beide jubilarissen heel veel gelukkige jaren toe met hun vrouw en kinderen. A. GELDERBLOM Op dinsdag 15 juni jl. her dacht onze scheepmaker, de heer A. Gelderblom het feit, dat hij op 12 juni 1946 defini tief bij ons bedrijf in dienst is getreden. Ongeveer in 1938/39 is hij ook al enige maanden werkzaam geweest. L. BLONK 128

Het Zeskant | 1971 | | pagina 12