De doopplechtigheid werd als gebruikelijk met een fles cham pagne verricht door mevrouw Smale Adams, de echtgenote van de directeur CRM in Maleisië. Toen volgde het werkelijke hoogtepunt. De boze geesten moes ten verjaagd worden. Dat gebeurde naar oeroude Chinese ge woonte met behulp van een lange streng „firecrackers". Dat wa ren vele honderden rotjes die bij elkaar gebonden achter elkaar tot explosie werden gebracht. Eerst de kleine klapjes en tegen het einde ware donderslagen. Mevrouw Donkers, die haar man - Ir. Donkers, directeur van MTE - vergezelde, viel de eer te beurt de lont te mogen aan steken. De Chinezen verklaarden na afloop dat zij het voortref felijk had gedaan en dat alle boze geesten op een holletje het bos waren ingerend. Daarna begaven de vele honderden gasten zich aan boord van het ponton om te aanschouwen wat nog nooit voorgekomen was: een geheel gelaste constructie! Alle tot nu toe in de tin-industrie werkende molens zijn namelijk geklonken. Het was verbazingwek kend te zien hoe goed de ploeg lassers van de Chinese aan nemer Tung-Yi alles had afgewerkt. Zij stonden dan ook vol trots te kijken bij hun welhaast in slagorde opgestelde lasapparatuur. Aan dek was een soort gat opengelaten met een hekje er om heen, zodat de bezoekers konden zien dat het binnenwerk er even perfekt uitzag als de buitenkant. Daar hadden twee oud- Verschure employees het hunne aan bijgedragen: de heer Feitz als toezichthouder en de heer Rombouts als lasexpert. Toen alles bewonderd en goedgekeurd was en iedereen de lof had gekregen die hij verdiende, werd het feest voortgezet met een soort reusachtige barbecue. Geiten en lammetjes werden ge roosterd en een paar honderd genodigden met alle medewer kers - die bovendien hun vrouwen en kinderen hadden mogen meebrengen - zetten een daverend feest voort. Waarschijnlijk weet niemand wanneer het precies afgelopen was." Zo wordt in Maleisië gewerkt aan een IHC-produkt, dat straks waarlijk die naam zal mogen dragen. Maar niet alleen daar wordt onder IHC-vlag gewerkt. Dat gebeurt op het ogenblik óók in Bombay, Singapore, Nieuw Zeeland, Australië, Taiwan, Bra zilië, Japan, Thailand en Algerije. Bovendien wordt er in Europa nog voor ons gebouwd in Frankrijk, Italië en Polen. Daar zijn verschillende redenen voor. Als er ver weg gebouwd wordt is het logisch: dan worden enorme transport- en verzekeringskos ten bespaard. In Europa heeft het meestal te maken met de financieringsmoge lijkheden. Het is duidelijk dat IHC Holland zich steeds verder ontwikkelt, over de hele wereld. Foto 1 De gele hijsmasten, die boven het oerwoud uitsteken. Foto 2 Mevrouw Smulders knipt het lint door. Foto 3 Terwijl onze sales-director in het Verre Oos ten, de heer L. H. van der Veen, goedkeurend toe kijkt krijgt mevrouw Smulders van de dochter van de heer Tung-Yi een boeket aangeboden. Foto 4 Mevrouw Smale Adams wordt beloond voor haar goede diensten, kennelijk met goedkeuring van de heer Donkers! Foto 5 Mevrouw Donkers steekt de lont aan van de fire-crackers. Dat betekende wel een kwartier lawaai. Foto 6 7 De bezoekers gaan het ponton bewonde ren. Foto 8 en constateren dat het van binnen net zo fraai is als van buiten. Foto 9 De heer Smulders complimenteert de heer Tung-Yi. De heer Fruin (midden), eerste secretaris van de Ne derlandse Ambasade in Kuala Lumpur, vindt het ken nelijk een plezierige zaak. Foto 10 En daarna wordt het allemaal wat minder formeel. HiLitSlt SON.

Het Zeskant | 1971 | | pagina 3