Een Beaver King ging scheep naar Frankrijk om aan het werk te gaan voor de kust bij het badplaatsje St. Malo. De Giant 3300 de Boschmolen vertrok naar het noorden van Limburg om op een bijzondere wijze te worden ingeschakeld bij de grintwinning. Hier vertellen wij t.z.t. uitgebreid meer over. In de Rotterdamse haven werd het ms. Daniella tjokvol geladen met baggerspullen. De grote stukken waren de boosters HAM 212 en HAM 213. Doel van de reis: Argentinië, waar ai meer materiaal van de HAM naar toe is gebracht. Nieuw werk In het kader van de samenwerkingsprojekten zullen aan Spanje onderdelen worden geleverd voor het maken van een Beaver Master. Voor eenzelfde type zuiger gaan er ook onderdelen naar een werf in Egypte. Helemaal home-made" is de Master, die aan een Griekse aannemer wordt geleverd. Deze firma gaat een werk uitvoeren in Noord Oost Griekenland, waar een kronkelig riviertje, de ,,Evros", de natuurlijke grens vormt tussen Grieken land en Bulgarije. De bedoeling is om dit riviertje te kanaliseren en zo beter bevaarbaar te maken. Bezoek Hongaars filmteam Op 30 juni jl. liepen er mensen met camera's en geluidsappara tuur rond bij De Klop. Ze waren van Mafilm Boedapest. Onze Hongaarse klant FOKA laat een film maken over de Bea vers die in Hongarije werken. In de inleiding van deze film wordt een vergelijking getrokken tussen onze strijd tegen het water BoterbloemD^aaj^D^Savers tussen het gras. Vogelgesjilp. Maar ooJo^f^lG^^/SKnoorstenen en heistellingen en graafwerktuigen. Dfti/frmSloehavengebied ten oosten van Vlissingen. De in dustrie neemt bezit van het land. Boerderijtjes en huizen zien eruit of ze kapot geschoten zijn. Ze worden afgebroken. De grond waar ze op staan gaat water worden voor een nieuwe uitbreiding van de Van Cittershaven. In totaal moet er81/2 miljoen m3 grond worden verzet. Rond de nieuwe eigenlijke haven komt een waterkering en rond het geheel van het havencomplex ook een waterkering met daarop een weg. Men kan dus best wat grond gebruiken. Medio juni gingen wij er een kijkje nemen. In de put lag grommend een reus: de IHC Giant Nieuwe Mer- wede van Zanen Verstoep, die voor deze gelegenheid aan Van Hattem en Blankevoort is verhuurd. De zuiger kreeg een ver lengde ladder en kan nu tot 16 meter diep baggeren. Eind april zette de Nieuwe Merwede" voor het eerst de cuttermessen in het Zeeuwse zand. De reus krijgt, wanneer het werk wat is ge vorderd, gezelschap van een tweede en later van een derde zuiger. Voorlopig doet ie het alleen, continu werkend van maan dagmorgen tot vrijdagmiddag. En: het loopt geweldig lekker! Zo hoorden wij van verschillende kanten. De horizon wordt ge- Foto 1 Een reus vreet zich door het Zeeuwse land! Foto 2 Plaatsmaken voor nieuw havencomplex. Foto 3 Het "uitladen" van de ladder. Foto 4 Klauterwerk bij de montage. Foto 5 Vele handen maken licht werk. Foto 6 Gemonteerd en wel voor de kust van Malakka. Foto 7 Een boombarrière in de Kinta rivier. Foto 8 Genoeg tijd voor een verfje. tekend door silhouetten van de installaties van Hoechst en Péchiney. Wat verderop ziet men de in aanbouw zijnde Kern centrale van Borssele. Een nieuwe toekomst is begonnen voor het vlakke land bij Vlissingen, waar nu nog een groepje kokmeeuwen schijnbaar ongestoord rondscharrelt in de door mens en machine omge woelde bodem! Naar alle windstreken In de afgelopen weken werden door IHC De Klop weer ver schillende transporten van baggermaterieel verzorgd. (inpolderingen) en de strijd die men in Hongarije heeft moeten voeren om de grote moerassen droog te maken. De Hongaarse staatsman Istvan Széchenyi maakte in de winter van 1833/34 een studiereis naar ons land, samen met ingenieur Pal Vasarhelyi, om te zien hoe wij zulke karweien opknappen. Vandaar dat niet alleen De Klop, maar ook Leeghwater en de polders in Noord Holland in deze film een plaats krijgen. Wanneer over enige maanden de film klaar is, krijgen wij een kopie. Die zullen wij zeker bij De Klop vertonen, zodat de „me despelers" op deze 30e juni zichzelf op het witte doek kunnen terugzien.

Het Zeskant | 1971 | | pagina 4