Ill HIELD llffi HUIS Het was èrg warm op de avond van de zevende juli, de avond waarop DMN zijn „huis" voor iedereen opende. Het zou niet on logisch zijn te verwachten dat je als gevolg van die hoge tem peratuur alleen maar vermoeide mensen met verveelde gezich ten door het bedrijf zou zien drentelen. De indruk die wij kre gen was echter volkomen anders. Vrijwel overal ontmoette je enthousiaste mensen. Enthousiast om wat ze zagen en over het geen hun door even geestdriftige DMN'ers werd verteld. Geen smederij Het was bepaald niet overbodig te laten zien wat DMN werkelijk is, want velen in Noordwijkerhout zagen de machinefabriek nog steeds als een uitgegroeide smederij. Maar na die woensdag avond denkt men er wel anders over. Welkom Om de bezoekers te laten weten, dat ze met open armen ontvan gen zouden worden, werd hun bij aankomst door middel van een spandoek een welkom toegeroepen. Teneinde de bezoekers verder de gelegenheid te geven alles te zien en zich niet „ver loren" te laten voelen, was een route door het bedrijf uitgezet. Tijdens de rondgang door het bedrijf kon men zich laten voor lichten door DMN-ers, die deze avond vrijwillig waren gekomen om hun steentje aan het slagen van de avond bij te dragen. Zo liet de een zich voorlichten hoe een kotterbank nu precies werkt. Je zag de mensen gewoon met ontzag naar de uitleg van de man achter de machine luisteren, hoe hij iets deed en waar om. Een ander kon nauwelijks geloven hoe je in dat enorme dikke staal centimeters brede gaten kunt boren. Weer anderen zaten gewoon te wachten tot het tinerts te voorschijn zou ko men, zo wérkelijk trilde en bonkte de jig of deinmachine voor tinertswinning, die wèl met water maar echt niet met tinerts was gevuld. Sommigen waren zo geboeid door het geheel, dat zij na ander half uur nóg niet alles hadden gezien. We hebben al eerder opgemerkt dat DMN bepaald niet meer met een smederij verge leken kan worden, maar om van de ene naar de andere kant van de fabriek te lopen, hoef je nu ook weer geen kilometers af te leggen. Dat uren blijven en dan nog niet alles gezien hebben viel daarom wèl op. Zo zagen wij ook een paar opgeschoten jongens, die - zo lieten wij ons vertellen - normaal geen tech nische belangstelling hebben, maar op déze avond niet uit het bedrijf waren weg te branden. En dat kwam zeker niet alleen 2 3 Foto 1 Dat kan je nou wel vertellen, maar ik geloof er niks van. Foto 2 Worden aan die kant de scharen geslepen? Dan zal ik de mijne even halen. Foto 3 Aan de hand van een mini-zwembad wordt tekst en uitleg gegeven. Foto 4 Allemaal telefoneren. door de frisdrank, die ze gratis aangeboden kregen, zo vertel den ze ons. Rebus Wanneer men zich de ogen goed de kost had gegeven, kon men een niet eens zo gemakkelijke rebus invullen, waarin getoonde produkten van het bedrijf waren afgebeeld. Die ogen bleken hun werk goed te hebben gedaan, want meer dan honderd goede oplossingen kwamen binnen en de winnaars werden met een kleine attentie verrast. Na de route te hebben gevolgd, kon men de „cineac" bezoeken, waar in een doorlopende voorstelling - zoals gewoonlijk in de puntjes verzorgd door de heer Brouwer van IHC - een indruk van IHC-Holland werd gegeven. En dat ook daar belangstelling voor bestond, bleek wel uit de tijdens de gehele avond goed bezette filmzaal! Geslaagd Na afloop konden we als bezoeker de deuren van DMN's „open huis" met voldoening achter ons sluiten. Een geslaagde avond, tot stand gekomen vooral door de geestdriftige medewerking van het DMN-personeel, zo is ons gebleken. 123

Het Zeskant | 1971 | | pagina 7