UITREIKING IHC GUSTO DIPLOMA BEMETEL-GESLAAGDEN BIJ DMN Foto 1 De heer Regen Leiva in gesprek met de heren van Houselt en Binnema. 1 In september 1969 startte de cursus tekenen-tekeninglezen SB met 32 deelnemers, verdeeld over 2 groepen. De opzet was, de deelnemers vertrouwd te maken met het interpreteren van scheepsbouwtekeningen, zodat de cursisten inzicht zouden krij gen hoe een bepaald objekt er in werkelijkheid uitzag. Om dit te bereiken werd uitgegaan van het principe ,,een tekening maken is een tekening goed begrijpen", en andersom. De duur van de cursus werd oorspronkelijk geschat op 25 avon den van 2 uur. Later bleek dat het nodig was er nog 15 avonden aan vast te koppelen, die uitsluitend besteed werden aan het maken van examenopgaven van de Stichting Bemetel. Doordat de uren als overwerk werden uitbetaald, was de animo voor de cursus zeer groot. Op den duur bleven er 19 leerlingen over, waarvan er 11 de cursus met goed gevolg hebben doorlopen, de andere 8 hadden onvoldoende cijfers. De cursus werd gegeven door de heer Verwey - scheepsbouwbaas - in samenwerking met de heer Heusdens, leermeester van de Bedrijfsschool. Op 11 juni 1971 heeft de uitreiking van de diploma's door de directeur van IHC Gusto, de heer F. E. M. Smulders plaats gevonden. De heer Smulders zei in zijn toespraak, dat hij ver rast was door het groot aantal deelnemers en bewondering had voor de cursisten die zo doorgezet hadden. Het is tegenwoor dig heel wat wanneer de mensen hun avonden opofferen om een cursus te volgen. De heer Smulders hoopte dat het diploma voor de geslaagden ook een stimulans is om verder te gaan. Maar een diploma is niet altijd de garantie dat men een goed vakman is, de praktijk zal dat moeten uitmaken. Tevens wilde de heer Smulders een compliment geven aan de oudste cursisten de heren Sloot (43 jaar) en Hey (51 jaar), die met hun deelname duidelijk hebben aangetoond, dat men nooit te oud is om te leren. De man die echter de meeste aandacht kreeg van alle aanwe zigen was de spaanse medewerker Regen Leiva, die ondanks de moeilijkheden met de nederlandse taal de cursus geheel en voldoende heeft doorlopen. De heer Smulders vond dit wel een speciale vermelding waard, bovendien had hij vernomen dat de heer Regen Leiva nu bezig is met een vakcursus op de Avond-LTS in Dordrecht. Na de uitreiking van de diploma's werd een toast uitgebracht op de suksesvolle afsluiting van de cursus. De geslaagden zijn: M. Regen Leiva, C. Verweymeren, J. van der Knaap, W. van Dijk, A. Kalkman, W. van Hagen, J. G. de Raad, W. J. G. de Hey, A. C. van der Steek, F. W. van der Linden, G. J. van der Sloot. Foto 2 Het IHC Gusto diploma van de heer Regen Leiva. Foto 3 De heer F. Smulders met de leermeester Heusdens en twee geslaagden. Foto 4 Gelukwensen aan de lopende band. Slagen voor een examen gaat niet vanzelf. Dat kunnen de hier boven afgebeelde DMN-leerlingen van links naar rechts: A. C. Noordermeer, C. W. Zuiderduin, P. M. van Dam, S. A. Tromp, A. C. P. v. d. Bosch, W. Steekers en L. J. A. M. Turk zeker be amen. Des te prettiger is 't het diploma te hebben behaald. De volgende leerlingen feliciteren wij van harte: Bemetel "A" Diploma: Booglassen: W. Steekers, Metaaldraaien: L. J. A. M. Turk, Metaalfrezen: A. C. P. v. d. Bosch en P. M. van Dam, Kot teren: A. C. Noordemeer, Plaatconstructie: S. A. Tromp en C. W. Zuiderduin. De heren v. d. Bosch, v. Dam, Tromp, Turk, Noordemeer en Zuiderduin kwamen tevens in het bezit van Diploma "B". 125

Het Zeskant | 1971 | | pagina 9