25 JAAR BIJ IHC GUSTO drijfsleider van Verschure's Nieuwbouwwerf. De heer Zwartjes heeft zich gedurende zijn 25 Verschure- jaren ontwikkeld van aanbou- wer tot zelfstandig plaatwer ker. Na een kwarteeuw van goede samenwerking is het goed daaraan een feestelijk tintje te geven. We hopen daarin geslaagd te zijn. Ditmaal naast de gebruike lijke envelop met inhoud geen horloge maar wel een barometer van een gerenom meerd merk. In de maand augustus zal de heer Zwartjes er met veel ge noegen naar hebben geke ken. Op maandag, 9 augustus waren de heer C. van Some ren en zijn echtgenote te gast bij de heer Nagel. Deze jubilaris was vóór 1953 voorslaander (wie het weet mag het zeggen!). Nu werkt hij als elektrisch lasser op de nieuwbouwwerf. Voor de heer Van Someren is er maar één stad. Zijn home is de Jordaan, die hij door dik en dun trouw blijft. H. F. ZWARTJES Tijdens dit jubileum heeft on ze Jordaan-vocabulaire weer een pittig zetje gehad. De heer Van Someren koos het weerglas als cadeau; in de Jordaan weten ze je toch wel te vertellen hoe laat het is! Op gelijke datum ontving de heer Koutstaal op de Oranje- werf jubilaris J. Borsch met vrouw en kinderen. De heer Borsch is ijzerwerker en elektrisch lasser geweest. Deze ambivalentie is hem in de privé-sector van pas ge komen toen hij z'n eigen vaartuig bouwde. Als lid van de ondernemings raad draagt hij sociale ste nen bij. Voorwaar, een jubi laris, die het noch aan inte resse, noch aan activiteit ont breekt. Op donderdag, 12 augustus, was de heer H. Koopman feestganger No. I op de nieuwbouwwerf. In het dagelijks werkzaam le ven is de heer Koopman craisseur. Hij behoort tot het corps jeugdige jubilarissen, die opleiding en scholing bij Verschure zelf ontvingen. Verschure is na 25 jaar nog steeds zijn eerste en enige werkgever. Er is dan „bepaaldelijk" re den om aan te nemen, dat het verder „waarachtig ook nog wel zal gaan." Vrijdag, 13 augustus - de bij gelovigen zijn toen in hun schuilhoek gebleven - vierde de heer B. Schipper met de zijnen het feest voor 25 jaar trouwe plichtsbetrachting op de Oranjewerf. Deze jubilaris is sinds febru ari 1970 werkmeester bij de reparatiebankwerkers. Het huldebetoon was van dien aard, dat daaruit gecon cludeerd mag worden, dat de situatie ongewijzigd kan blijven. Bij het jubileum van scheeps bouwkundig tekenaar K. Kes, dat op dezelfde dag viel, was het al Volendam wat de klok sloeg. Met velen van zijn plaatsge noten heeft de heer Kes ge meen, dat hij wars is van beeldopnamen. Zijn werk op de tekenkamer rondt hij te hooi en te gras af met het roken van een mals palinkje. Het is hem aan te zien, dat deze „stuff" heilzamer op de conditie werkt dan „stick". We schreven toen dinsdag, 17 augustus 1971, het jubi leum van de heer Otto v. d. Meijden, gewaardeerd mede werker afdeling bankwerken machinefabriek. De jubileumviering vond plaats in de vergaderzaal op de Oranjewerf. Hier verna men we, dat de heer v. d. Meijden, alhoewel veteraan, bij het werk en in de vrije tijd - hij is een voetbalfan - z'n mannetje nog wel staat. Maar het gezin is voor hem de lijstaanvoerder en dat vin den wij nou toevallig ook. Op donderdag, 19 augustus, was het een drukte van be lang bij het jubileum van de heer F. C. Burks, Hoofd or- derbeheer, volgens het IHC visitekaartje. B. SCHIPPER F. C. BURKS De heer Burks was vergezeld van zijn echtgenote, dochter en zoon; de dochter heeft het artsendiploma op schoots afstand, zoon Henk is bezig aan het praktijkjaar voor de H.T.S. De in tijd wat uitgelopen ju bileumviering in de vergader zaal op de Meeuwenlaan is met de bekende gulle lach begroet. Na de laatste fanfare dankte de jubilaris ontdaan voor zo veel onverwachte spontani teit. Onze tukkers voelden zich in derdaad ontroerd maar toch wel prettig in de kraag ge grepen. De serie jubilarissen, waar van wij hier melding mochten maken, is op vrijdag, 20 au gustus afgesloten met de heer C. Hindaal. De ont vangst van de jubilaris en zijn echtgenote had plaats op de Oranjewerf. Hij is er als bankwerker werkzaam in de Machinefabriek. Wij vernamen, dat de heer Hindaal een verwoed foto amateur is. Wij, van het Zes kant, horen dat graag, want we publiceren met genoegen een mooi plaatje. In ieder geval heeft de heer Hindaal er door het jubileum weer een zeer bruikbaar stuk fotoapparatuur bij. Wij wensen hem toe, dat hij er een lang en goed gebruik van mag maken. Vrijdag 16 juli 1971 was alles in gereedheid gebracht om twee van onze medewerkers met hun echtgenotes te ont vangen. De heren A. van Pelt en M. Munster van ons bedrijf in Slikkerveer her dachten op deze dag het feit dat zij reeds 25 jaar aan ons bedrijf verbonden wa ren. De heer F. E. M. Smulders stak zijn waardering niet on der stoelen of banken en be- J. J. BORSCH 145

Het Zeskant | 1971 | | pagina 12